Ludzie i style

Ale jajo!

Czy nasi rugbiści pojadą na olimpiadę

Trening drużyny rugby Arki Gdynia Trening drużyny rugby Arki Gdynia Roman Koszowski/Foto Gość / Forum
Polscy rugbiści, choć sport ten uprawiają po amatorsku i z pasji, znaleźli się w przedsionku igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Rugbyści Arki Gdynia – mistrza Polski w 2015 r  w strojach domowych.hr.icio/Wikipedia Rugbyści Arki Gdynia – mistrza Polski w 2015 r w strojach domowych.

Kilka tygodni temu, podczas międzynarodowego turnieju w Gdańsku, Polacy pokonali kolejno: Węgry, Szwecję, Łotwę, Mołdawię, Ukrainę oraz Cypr. Awansowali do turnieju barażowego o udział w igrzyskach olimpijskich (w najbliższy weekend w Lizbonie), a jednocześnie wskoczyli do 12-zespołowej europejskiej elity i w przyszłym roku będą grać z najlepszymi: Anglią, Francją, Portugalią, Włochami. Niewykluczone, że jeden z turniejów uda się zorganizować w Polsce, co przysłużyłoby się promocji rodzimego rugby.

Polityka 29.2015 (3018) z dnia 14.07.2015; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Ale jajo!"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021