Ludzie i style

Mój Szczecin, mój Stettin

Roman Czejarek o sekretach Szczecina

Widok na Most Długi z Łasztowni. Pocztówka z lat 1890-1900. Widok na Most Długi z Łasztowni. Pocztówka z lat 1890-1900. Library of Congress
Rozmowa z Romanem Czejarkiem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, honorowym ambasadorem Szczecina, o trudnej miłości do rodzinnego miasta.
Nieistniejący dziś pomnik cesarza Wilhelma I Hohenzollerna. Pocztówka z lat 1890-1900.Library of Congress Nieistniejący dziś pomnik cesarza Wilhelma I Hohenzollerna. Pocztówka z lat 1890-1900.

Adam Grzeszak: – Pańskie miasto to Szczecin czy Stettin?
Roman Czejarek: – Szczecin. Tam się wychowałem, chodziłem do szkoły, studiowałem. Tam zacząłem pracę jako młody dziennikarz. Moje pierwsze korespondencje ze Szczecina jeszcze w latach 80. publikowała POLITYKA, z czego byłem bardzo dumny. Ale fascynuje mnie też przeszłość miasta, czyli Stettina.

Dla słuchaczy radiowej Jedynki jest pan głosem „Lata z Radiem”, widzowie TVP znają pana z teleturniejów i innych programów.

Polityka 32.2015 (3021) z dnia 04.08.2015; Ludzie i style; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Mój Szczecin, mój Stettin"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Rozmowa – klucz do udanego związku

Czego człowiek powinien się dowiedzieć o najbliższej mu osobie.

Ewa Wilk
25.02.2020