Ludzie i style

Królowie parteru

Polacy mistrzami brazylijskiego jiu-jitsu

Kamil Umiński podczas Mistrzostw Świata w Grapplingu w Skale koło Krakowa Kamil Umiński podczas Mistrzostw Świata w Grapplingu w Skale koło Krakowa Piotr Pędziszewski / PAP
Brazylijskie jiu-jitsu pozwala wygrywać efektowne walki turniejowe, a zarazem uniknąć siniaków i złamań, gdy walczą w tym systemie amatorzy. Polska wyrosła właśnie w tym egzotycznym sporcie na europejską potęgę.
Wielkim marzeniem kibiców grapplingu jest, by ten sport stał się kiedyś dyscypliną olimpijską.Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta Wielkim marzeniem kibiców grapplingu jest, by ten sport stał się kiedyś dyscypliną olimpijską.

Lekarze nie mogą się nadziwić przede wszystkim temu, że Kamil Umiński w ogóle jeszcze chodzi. – W kolanie mam roztrzaskane wszystko, co się da. Zerwane więzadło boczne, uszkodzone krzyżowe, częściowo zerwany mięsień dwugłowy uda, poszły mi obie łękotki... Pewnie odbije mi się to na starość, ale uważam, że było warto – poszkodowany nie rozczula się nad sobą.

Ta rozległa kontuzja to efekt pojedynku, jaki w ostatnich dniach sierpnia Umiński stoczył podczas Abu Dhabi Combat Club: najbardziej prestiżowego na świecie turnieju grapplingowego (od ang.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Ludzie i style; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Królowie parteru"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013