Ludzie i style

Gliniane ręce

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: co zaprezentują Polacy

O piłce ręcznej głośno robi się tylko przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji. O piłce ręcznej głośno robi się tylko przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji. Michał Stańczyk/Cyfrasport / Newspix.pl
15 stycznia początek mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polska jest gospodarzem. To może być jeden z ostatnich turniejów, na których nasza reprezentacja coś znaczy.
W federacji wierzą, że medal mistrzostw Europy stworzy nowy, lepszy klimat dla rozmów ze sponsorami.Stanisław Rozpędzik/PAP W federacji wierzą, że medal mistrzostw Europy stworzy nowy, lepszy klimat dla rozmów ze sponsorami.

Im lepiej Polska gra w mistrzowskich turniejach, tym chętniej piłkę ręczną uznaje się za nasz sport narodowy. Nieraz w przeszłości zdarzało się, że reprezentacje – przede wszystkim męska, choć przecież i panie sensacyjnie dotarły do półfinałów dwóch ostatnich mistrzostw świata – schodziły z parkietów po twardych bojach, wyszarpując zwycięstwa nie tylko umiejętnościami, ale i charakterem, czasami w cudownych okolicznościach.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Gliniane ręce"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >