Ludzie i style

Gliniane ręce

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: co zaprezentują Polacy

O piłce ręcznej głośno robi się tylko przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji. O piłce ręcznej głośno robi się tylko przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji. Michał Stańczyk/Cyfrasport / Newspix.pl
15 stycznia początek mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polska jest gospodarzem. To może być jeden z ostatnich turniejów, na których nasza reprezentacja coś znaczy.
W federacji wierzą, że medal mistrzostw Europy stworzy nowy, lepszy klimat dla rozmów ze sponsorami.Stanisław Rozpędzik/PAP W federacji wierzą, że medal mistrzostw Europy stworzy nowy, lepszy klimat dla rozmów ze sponsorami.

Im lepiej Polska gra w mistrzowskich turniejach, tym chętniej piłkę ręczną uznaje się za nasz sport narodowy. Nieraz w przeszłości zdarzało się, że reprezentacje – przede wszystkim męska, choć przecież i panie sensacyjnie dotarły do półfinałów dwóch ostatnich mistrzostw świata – schodziły z parkietów po twardych bojach, wyszarpując zwycięstwa nie tylko umiejętnościami, ale i charakterem, czasami w cudownych okolicznościach.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Gliniane ręce"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020