Ludzie i style

Pokój i seks

Nagrodzeni na festiwalu filmowym w Berlinie

Srebrny Niedźwiedź dla Tomasza Wasilewskiego za scenariusz intymnego dramatu „Zjednoczone stany miłości” Srebrny Niedźwiedź dla Tomasza Wasilewskiego za scenariusz intymnego dramatu „Zjednoczone stany miłości” Oleg Mutu
Na mocno upolitycznionym berlińskim festiwalu ton nadawały filmy o wielkich złudzeniach Europy.
Złoty Niedźwiedź dla Gianfranco Rosi za dokument z wyspy Lampedusa – „Fuocoammare”Biuro prasowe Berlinae/materiały prasowe Złoty Niedźwiedź dla Gianfranco Rosi za dokument z wyspy Lampedusa – „Fuocoammare”

To trzeci pełnometrażowy film Tomasza Wasilewskiego, niespełna 36-letniego reżysera z Inowrocławia, nominowanego w ubiegłym roku do paszportu POLITYKI za gejowski dramat „Płynące wieżowce”. „Zjednoczone stany miłości” zrealizowane w minimalistycznej, surowej estetyce rumuńskiej nowej fali (operatorem jest Oleg Mutu, autor zdjęć głośnych „4 miesięcy, 3 tygodni i 2 dni” Cristiana Mungiu), kojarzyć się też mogą z „Dekalogiem” Kieślowskiego.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Ludzie i style; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Pokój i seks"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020