Nie ma już rodzeństwa Wachowskich. Są siostry Wachowskie
Po tym, jak przed czterema laty korektę płci przeszedł Larry Wachowski, wybierając imię Lana, teraz Andy stał się Lilly.
Lilly Wachowski
Windy City Times/mat. pr.

Lilly Wachowski

O korekcie płci Lilly (dawniej Andy) Wachowski poinformowała na łamach serwisu „The Windy City Mail”. W oświadczeniu zatytułowanym „Sex change shocker – Wachowski brothers now sisters!!” („Szokująca zmiana płci – bracia Wachowscy są siostrami”) reżyserka podkreśliła, że została zmuszona do przyspieszonego coming outu ze względu na presję dziennikarzy „Daily Mail”, którzy nalegali na komentarz ws. jej zmiany płci.

„Potrzebowałam po prostu trochę czasu, by ułożyć to sobie w głowie i poczuć się komfortowo. Ale najwyraźniej to nie ja o tym decyduję” – przyznała w oświadczeniu dla prasy Wachowski.

Siostra Lilly, Lana, wcześniej znana jako Larry, poinformowała o swojej zmianie płci w 2012 roku. Wspominała, że pewnego dnia pojawiła się na planie trzeciej części „Matriksa” w sukience i makijażu, „jak gdyby nigdy nic”.

Siostry Wachowskie to twórcy kasowych hollywoodzkich produkcji science-fiction. Do ich największych sukcesów należą tytuły takie jak „Atlas chmur” i seria „Matrix”. A już niedługo siostry Wachowskie rozpoczną pracę nad 2. sezonem serialu „Sense8”.

Według części krytyków na wszystkie dzieła Wachowskich da się popatrzeć przez pryzmat przemiany mężczyzny w kobietę – meandry seksualnej tożsamości w „Brudnych pieniądzach”, iluzje „Matriksów” i maski „V jak Vendetta”.

Lana Wachowski
Twitter

Lana Wachowski

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną