Ludzie i style

Biało-zieloni

Hipsterzy na polskim Greenpoincie

Coraz liczniejsi tutejsi hipsterzy. Coraz liczniejsi tutejsi hipsterzy. Michel Setboun/Photononstop / EAST NEWS
Od czasu wielkiego wycieku oleju w 1978 r. nowojorski Greenpoint nie jest już tak zielony, a przez rosnące ceny nieruchomości przestanie też być biało-czerwony.
Charakterystyczna wieża wodna jeszcze z naszą flagą.Damian Kramski/Agencja Gazeta Charakterystyczna wieża wodna jeszcze z naszą flagą.

Nad Greenpointem góruje wielka wieża wodna. – Odkąd pamiętam, była na niej namalowana polska flaga – mówi Izabela Barry, opiekująca się lokalną biblioteką. – Półtora roku temu wspięli się na nią młodzi Amerykanie i zachlapali jakimś graffiti. Smutna sprawa. Myślałam jednak, że Polacy zaraz się zbiorą, wejdą tam i ją odmalują. Nic takiego się nie stało.

Pół roku po incydencie graffiti zniknęło. Wraz z nim – polska flaga.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Ludzie i style; s. 104
Oryginalny tytuł tekstu: "Biało-zieloni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021