Ludzie i style

Twitter zdradza, co tak naprawdę myśli Pierwsza Dama

KŻ / Twitter
Mimo oficjalnego milczenia Pierwszej Damy na Twitterze powstało nieoficjalne konto, które ujawnia rzekome (i kontrowersyjne) poglądy Agaty Kornhauser-Dudy.

„Gdzie jest Pierwsza Dama?”, „Agata Duda wciąż milczy”, „Pierwsza Dama nie wypowiada się w sprawie projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego” – brzmiały w ostatnich tygodniach nagłówki gazet, wypominające Agacie Dudzie czasem wymowne, a czasem, jak sugerują niektórzy, dość lekceważące milczenie. „Pani prezydentowa nie będzie udzielać żadnych komentarzy” – kategorycznie zapowiedział rzecznik prezydenta Marek Magierowski. „Moja żona robi to, co uważa za właściwe dla swojej roli i ma do tego prawo” – dodał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

A szkoda, bo w czasie kampanii wyborczej Agata Duda wypowiadała się częściej. Twierdziła na przykład, że nie obawia się prezesa PiS. I że chce być „dobrą pierwszą damą”.

Sprawę we własne ręce postanowili wziąć internauci. Kilka dni temu, 17 kwietnia, na Twitterze powstał profil satyryczny (z inicjatywy ASZdziennika) @TuPierwszaDama, który ujawnia skrywane dotąd poglądy Pierwszej Damy. Kazała na siebie długo czekać, ale było warto – ciśnie się na usta. Profil jest oczywiście nieprawdziwy, przedstawia się bowiem tak: „Profil satyryczny, który udaje, że Pierwsza Dama ujawnia swoje poglądy”.

„Dzień dobry, Polki! Uważam, że jeśli mąż opłaca ZUS, ma prawo decydować, czy żona może wypowiadać się publicznie” – to pierwsza odważna deklaracja, jaka pojawiła się na profilu TuPierwszejDamy. I dotąd najpopularniejsza: 20 polubień i 15 odesłań (jednych i drugich zapewne przybędzie). I zgodna z tym, co w czasie kampanii wyborczej mówiła o swoim mężu Pierwsza Dama („Wszystko, co w życiu osiągnęłam, zawdzięczam mojemu ojcu albo mojemu mężowi”).

Kolejna wieść: „Wszyscy pytają mnie, czy mleko 0% czy 3,2%. A ja nie lubię ekstremizmów. Dlatego wybieram 2%” – deklaruje stanowczo. Choć oczywistym wyborem byłoby to mleko o zawartości tłuszczu wynoszącej 1,5 proc. To bliżej środka niż 2 proc.

Czy Agata Duda (w tej internetowej odsłonie) pójdzie w ślady męża i zacznie obserwować te same profile co mąż? Przypomnijmy, chodzi m.in. o Foczkę, Karolinę Wazelinę i Pimpusia Sadełkę. To z nimi ostatnio koresponduje Andrzej Duda.

Warto też zauważyć, że jak na razie TuPierwszaDama obserwuje tylko dwie osoby: „Andrzeja Dudę profil prywatny” (oczywiście) i Beatę Szydło (profil publiczny i oficjalny). Czy prezydent i Beata Szydło odwdzięczą się i zaobserwują Pierwszą Damę? Śledzimy rozwój sytuacji.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Patrząc na Chiny

Im bliżej końca XX w., tym Chiny częściej przypominały się Zachodowi, Zachód ma jednak nieodmiennie kłopoty ze zrozumieniem Chińczyków. Jakie są te Chiny w oczach Zachodu?

Krzysztof Kardaszewicz
13.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną