Ludzie i style

Twitter zdradza, co tak naprawdę myśli Pierwsza Dama

KŻ / Twitter
Mimo oficjalnego milczenia Pierwszej Damy na Twitterze powstało nieoficjalne konto, które ujawnia rzekome (i kontrowersyjne) poglądy Agaty Kornhauser-Dudy.

„Gdzie jest Pierwsza Dama?”, „Agata Duda wciąż milczy”, „Pierwsza Dama nie wypowiada się w sprawie projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego” – brzmiały w ostatnich tygodniach nagłówki gazet, wypominające Agacie Dudzie czasem wymowne, a czasem, jak sugerują niektórzy, dość lekceważące milczenie. „Pani prezydentowa nie będzie udzielać żadnych komentarzy” – kategorycznie zapowiedział rzecznik prezydenta Marek Magierowski. „Moja żona robi to, co uważa za właściwe dla swojej roli i ma do tego prawo” – dodał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

A szkoda, bo w czasie kampanii wyborczej Agata Duda wypowiadała się częściej. Twierdziła na przykład, że nie obawia się prezesa PiS. I że chce być „dobrą pierwszą damą”.

Sprawę we własne ręce postanowili wziąć internauci. Kilka dni temu, 17 kwietnia, na Twitterze powstał profil satyryczny (z inicjatywy ASZdziennika) @TuPierwszaDama, który ujawnia skrywane dotąd poglądy Pierwszej Damy. Kazała na siebie długo czekać, ale było warto – ciśnie się na usta. Profil jest oczywiście nieprawdziwy, przedstawia się bowiem tak: „Profil satyryczny, który udaje, że Pierwsza Dama ujawnia swoje poglądy”.

„Dzień dobry, Polki! Uważam, że jeśli mąż opłaca ZUS, ma prawo decydować, czy żona może wypowiadać się publicznie” – to pierwsza odważna deklaracja, jaka pojawiła się na profilu TuPierwszejDamy. I dotąd najpopularniejsza: 20 polubień i 15 odesłań (jednych i drugich zapewne przybędzie). I zgodna z tym, co w czasie kampanii wyborczej mówiła o swoim mężu Pierwsza Dama („Wszystko, co w życiu osiągnęłam, zawdzięczam mojemu ojcu albo mojemu mężowi”).

Kolejna wieść: „Wszyscy pytają mnie, czy mleko 0% czy 3,2%. A ja nie lubię ekstremizmów. Dlatego wybieram 2%” – deklaruje stanowczo. Choć oczywistym wyborem byłoby to mleko o zawartości tłuszczu wynoszącej 1,5 proc. To bliżej środka niż 2 proc.

Czy Agata Duda (w tej internetowej odsłonie) pójdzie w ślady męża i zacznie obserwować te same profile co mąż? Przypomnijmy, chodzi m.in. o Foczkę, Karolinę Wazelinę i Pimpusia Sadełkę. To z nimi ostatnio koresponduje Andrzej Duda.

Warto też zauważyć, że jak na razie TuPierwszaDama obserwuje tylko dwie osoby: „Andrzeja Dudę profil prywatny” (oczywiście) i Beatę Szydło (profil publiczny i oficjalny). Czy prezydent i Beata Szydło odwdzięczą się i zaobserwują Pierwszą Damę? Śledzimy rozwój sytuacji.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Sondaż „Polityki”: Jak Polacy oceniają 8 lat rządów PiS. Czy te wyniki dają nadzieję?

Nasz sondaż pokazuje, że pewna grupa elektoratu opozycji tkwi w specyficznym politycznym półśnie: może by i chcieli, aby PiS stracił władzę, ale się przy tym nie upierają. Stale trzeba im wysyłać nowe impulsy, uzmysławiać ekscesy władzy (ostatnio afera wizowa), aby wyrwać ich z przekonania, że „jest tak jak zawsze i lepiej nie będzie”. Natomiast PiS już obudził swoich wyborców-śpiochów.

Mariusz Janicki
20.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną