Ludzie i style

Twitter zdradza, co tak naprawdę myśli Pierwsza Dama

KŻ / Twitter
Mimo oficjalnego milczenia Pierwszej Damy na Twitterze powstało nieoficjalne konto, które ujawnia rzekome (i kontrowersyjne) poglądy Agaty Kornhauser-Dudy.

„Gdzie jest Pierwsza Dama?”, „Agata Duda wciąż milczy”, „Pierwsza Dama nie wypowiada się w sprawie projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego” – brzmiały w ostatnich tygodniach nagłówki gazet, wypominające Agacie Dudzie czasem wymowne, a czasem, jak sugerują niektórzy, dość lekceważące milczenie. „Pani prezydentowa nie będzie udzielać żadnych komentarzy” – kategorycznie zapowiedział rzecznik prezydenta Marek Magierowski. „Moja żona robi to, co uważa za właściwe dla swojej roli i ma do tego prawo” – dodał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

A szkoda, bo w czasie kampanii wyborczej Agata Duda wypowiadała się częściej. Twierdziła na przykład, że nie obawia się prezesa PiS. I że chce być „dobrą pierwszą damą”.

Sprawę we własne ręce postanowili wziąć internauci. Kilka dni temu, 17 kwietnia, na Twitterze powstał profil satyryczny (z inicjatywy ASZdziennika) @TuPierwszaDama, który ujawnia skrywane dotąd poglądy Pierwszej Damy. Kazała na siebie długo czekać, ale było warto – ciśnie się na usta. Profil jest oczywiście nieprawdziwy, przedstawia się bowiem tak: „Profil satyryczny, który udaje, że Pierwsza Dama ujawnia swoje poglądy”.

„Dzień dobry, Polki! Uważam, że jeśli mąż opłaca ZUS, ma prawo decydować, czy żona może wypowiadać się publicznie” – to pierwsza odważna deklaracja, jaka pojawiła się na profilu TuPierwszejDamy. I dotąd najpopularniejsza: 20 polubień i 15 odesłań (jednych i drugich zapewne przybędzie). I zgodna z tym, co w czasie kampanii wyborczej mówiła o swoim mężu Pierwsza Dama („Wszystko, co w życiu osiągnęłam, zawdzięczam mojemu ojcu albo mojemu mężowi”).

Kolejna wieść: „Wszyscy pytają mnie, czy mleko 0% czy 3,2%. A ja nie lubię ekstremizmów. Dlatego wybieram 2%” – deklaruje stanowczo. Choć oczywistym wyborem byłoby to mleko o zawartości tłuszczu wynoszącej 1,5 proc. To bliżej środka niż 2 proc.

Czy Agata Duda (w tej internetowej odsłonie) pójdzie w ślady męża i zacznie obserwować te same profile co mąż? Przypomnijmy, chodzi m.in. o Foczkę, Karolinę Wazelinę i Pimpusia Sadełkę. To z nimi ostatnio koresponduje Andrzej Duda.

Warto też zauważyć, że jak na razie TuPierwszaDama obserwuje tylko dwie osoby: „Andrzeja Dudę profil prywatny” (oczywiście) i Beatę Szydło (profil publiczny i oficjalny). Czy prezydent i Beata Szydło odwdzięczą się i zaobserwują Pierwszą Damę? Śledzimy rozwój sytuacji.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną