Ludzie i style

Twitter zdradza, co tak naprawdę myśli Pierwsza Dama

KŻ / Twitter
Mimo oficjalnego milczenia Pierwszej Damy na Twitterze powstało nieoficjalne konto, które ujawnia rzekome (i kontrowersyjne) poglądy Agaty Kornhauser-Dudy.

„Gdzie jest Pierwsza Dama?”, „Agata Duda wciąż milczy”, „Pierwsza Dama nie wypowiada się w sprawie projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego” – brzmiały w ostatnich tygodniach nagłówki gazet, wypominające Agacie Dudzie czasem wymowne, a czasem, jak sugerują niektórzy, dość lekceważące milczenie. „Pani prezydentowa nie będzie udzielać żadnych komentarzy” – kategorycznie zapowiedział rzecznik prezydenta Marek Magierowski. „Moja żona robi to, co uważa za właściwe dla swojej roli i ma do tego prawo” – dodał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

A szkoda, bo w czasie kampanii wyborczej Agata Duda wypowiadała się częściej. Twierdziła na przykład, że nie obawia się prezesa PiS. I że chce być „dobrą pierwszą damą”.

Sprawę we własne ręce postanowili wziąć internauci. Kilka dni temu, 17 kwietnia, na Twitterze powstał profil satyryczny (z inicjatywy ASZdziennika) @TuPierwszaDama, który ujawnia skrywane dotąd poglądy Pierwszej Damy. Kazała na siebie długo czekać, ale było warto – ciśnie się na usta. Profil jest oczywiście nieprawdziwy, przedstawia się bowiem tak: „Profil satyryczny, który udaje, że Pierwsza Dama ujawnia swoje poglądy”.

„Dzień dobry, Polki! Uważam, że jeśli mąż opłaca ZUS, ma prawo decydować, czy żona może wypowiadać się publicznie” – to pierwsza odważna deklaracja, jaka pojawiła się na profilu TuPierwszejDamy. I dotąd najpopularniejsza: 20 polubień i 15 odesłań (jednych i drugich zapewne przybędzie). I zgodna z tym, co w czasie kampanii wyborczej mówiła o swoim mężu Pierwsza Dama („Wszystko, co w życiu osiągnęłam, zawdzięczam mojemu ojcu albo mojemu mężowi”).

Kolejna wieść: „Wszyscy pytają mnie, czy mleko 0% czy 3,2%. A ja nie lubię ekstremizmów. Dlatego wybieram 2%” – deklaruje stanowczo. Choć oczywistym wyborem byłoby to mleko o zawartości tłuszczu wynoszącej 1,5 proc. To bliżej środka niż 2 proc.

Czy Agata Duda (w tej internetowej odsłonie) pójdzie w ślady męża i zacznie obserwować te same profile co mąż? Przypomnijmy, chodzi m.in. o Foczkę, Karolinę Wazelinę i Pimpusia Sadełkę. To z nimi ostatnio koresponduje Andrzej Duda.

Warto też zauważyć, że jak na razie TuPierwszaDama obserwuje tylko dwie osoby: „Andrzeja Dudę profil prywatny” (oczywiście) i Beatę Szydło (profil publiczny i oficjalny). Czy prezydent i Beata Szydło odwdzięczą się i zaobserwują Pierwszą Damę? Śledzimy rozwój sytuacji.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Seks bez zobowiązań: tylko dla dorosłych. Czy skłonność do „znajomości na raz” będzie rosnąć?

Do Polek i Polaków dociera, że można chodzić ze sobą do łóżka bez zobowiązań, bez stresu, dla chwili przyjemności. Zdaniem specjalistów takie podejście bywa niezwykle korzystne. Pod warunkiem że jest autentyczne (i pod kilkoma innymi).

Joanna Cieśla
19.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną