Ludzie i style

Tajemnicza śmierć polskiej nastolatki w Wielkiej Brytanii. Była prześladowana przez rówieśników?

16-letnią Dagmarę znaleziono martwą w Pool Academy w Redruth na terenie Kornwalii.

Nastolatkę odnaleziono nieprzytomną ok. godz. 14:15 we wtorek na terenie Pool Academy w Redruth na terenie Kornwalii. Wezwany na miejsce lekarz potwierdził zgon młodej Polki.

Dyrektorka placówki Zelma Hill wydała oświadczenie, w którym „ze smutkiem potwierdziła tę tragiczną i nagłą śmierć”. „Jesteśmy głęboko wstrząśnięci i zasmuceni utratą Dagmary Przybysz. Dagmara był piękną, inteligentną i kreatywną 16-latką z obiecującą przyszłością. Interesowała się modą i fotografią” – dodaje Hill.

Znajomi Dagmary opisują ją jako „miłą i sympatyczną osobę, której będzie brakować w szkole”.

FacebookDagmara Przybysz

Brytyjska policja wciąż bada okoliczności śmierci nastolatki. Na razie wykluczyła udział osób trzecich.

W mediach podejmuje się wątek rasizmu i prześladowania na tym tle. Jednak jak pisze portal Anglia.today, tego typu doniesienia nie są zgodne z prawdą. „Ktoś doszukał się na jednej ze stron społecznościowych wpisu Dagmary, w którym dziewczyna na pytanie: »Co jest największym problemem w szkole?« odpowiedziała krótko: »Rasizm«”.

Wpis został opublikowany przed dwoma laty.

Z kolei według „Daily Mail” Dagmara przed śmiercią miała skarżyć się na rasistowskie docinki ze strony innych uczniów. Częściowo potwierdzają to przyjaciele Dagmary, którzy założyli ku jej pamięci profil na Facebooku, gdzie zamieszczają zdjęcia i wspomnienia z nią związane.

W jednym z wpisów pojawia się informacja o grupie osób ze szkoły, która miała 16-latkę nękać. Jeden z komentarzy sugerował, że borykała się z problemami psychologicznymi, których „nie zauważał nikt z dorosłych”.

Rodzice Dagmary nie chcą komentować tej sprawy. Wiadomo, że wyemigrowali z Polski do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną