Ludzie i style

Polacy pokonali Ukrainę 1:0. Awans do 1/8 finału Euro 2016 mamy zagwarantowany

Agencja Gazeta
Zwycięską bramkę strzelił Jakub Błaszczykowski.

Zwycięstwo polskiej reprezentacji zapewnił w 54. minucie meczu Jakub Błaszczykowski, wykorzystując podanie Arkadiusza Milika.

Kilka minut później szansę na kolejnego gola miał Bartosz Kapustka, do którego dograł Robert Lewandowski. Kapustka wpadł w pole karne i uderzył obok Pjatowa, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

Zwycięstwo z Ukrainą zapewniło nam drugie miejsce w grupie C i awans do 1/8 finału Euro 2016. Ukraina zajęła w naszej grupie ostatnią pozycję. 

Dotychczas nie straciliśmy w turnieju ani jednej bramki oraz nie przegraliśmy żadnego spotkania.

W walce o ćwierćfinał reprezentacja Polski zagra ze Szwajcarią, która zajęła drugie miejsce w grupie A. Mecz odbędzie się w 25 czerwca. W sobotnim meczu nie zagra Bartosz Kapustka, który będzie pauzował za żółte kartki.

„To nie będzie łatwy mecz” zapowiedział tuż po zwycięstwie nad Ukrainą Jakub Błaszczykowski.

Reklama

Czytaj także

Archiwum Polityki

Niepokorni

Historię PRL odmierza kilka dat społecznych protestów przeciw ludowej władzy, zwykle brutalnie lub krwawo tłumionych. W 1956 r. – czerwiec, w 1968 r. – marzec, w 1970 r. – grudzień, w 1976 r. – znów czerwiec... I gdyby nie tamte zdarzenia sprzed 30 lat, nie byłoby pewnie sierpnia 1980 r. i wyjątkowej polskiej drogi do wolności.

Marcin Kołodziejczyk
13.05.2006
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną