Ludzie i style

Polska zawarła pakt z Janem Pawłem II – twierdzi Kempa. Kiedy? Jaki? Dopytują internauci

Karolina Żelazińska / Polityka
Według Beaty Kempy pakt ze zmarłym papieżem to gwarancja bezpieczeństwa na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, znana z głębokiej wiary pionierka walki z ideologią gender w Polsce, w jednym z ostatnich wywiadów zapewniała, że zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży są doskonale przygotowane i w pełni bezpieczne. Jak dodała, organizatorzy wiedzą, jak się zachować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

„Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej wiary, nie lękamy się” – mówiła Kempa, zdradzając źródło swojego spokoju. Na pytanie prowadzącego, czy święty jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa tak wielkiego wydarzenia, Kempa odparła: „i służby, i Jan Paweł II”.

Rodzą się tutaj kolejne pytania. Choćby o zasadność organizowania tylu służb mundurowych, skoro i tak z góry wiadomo, że nic Światowych Dni Młodzieży nie zakłóci? Może wystarczy zamówić jedynie więcej mszy?

Jeden z bardziej dociekliwych internautów (a jednocześnie działacz partii Razem) postanowił dowiedzieć się nieco więcej o tajemniczym „pakcie” ze zmarłym papieżem. Wystąpił o udostępnienie treści dokumentu i trybu jego ratyfikacji. Kierowana przez Beatę Kempę Kancelaria Premiera ma teraz 14 dni na odpowiedź.

W oczekiwaniu na reakcję KPRM przyjrzyjmy się temu, jak wypowiedź Beaty Kempy komentowali inni internauci:

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nikt ci tyle nie da, ile coach obieca. Sprawdziłam na własnej skórze

Coach wyremontuje mi duszę, wyznaczy ścieżkę do bogactwa, a nawet oczyści energię seksualną po byłych partnerach. Może też trzeźwo pomóc w wyzwaniach zawodowych. Oferta tych usług pokazuje, jak bardzo staliśmy się głodni wsparcia.

Joanna Cieśla
12.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną