Ludzie i style

Polska zawarła pakt z Janem Pawłem II – twierdzi Kempa. Kiedy? Jaki? Dopytują internauci

Karolina Żelazińska / Polityka
Według Beaty Kempy pakt ze zmarłym papieżem to gwarancja bezpieczeństwa na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, znana z głębokiej wiary pionierka walki z ideologią gender w Polsce, w jednym z ostatnich wywiadów zapewniała, że zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży są doskonale przygotowane i w pełni bezpieczne. Jak dodała, organizatorzy wiedzą, jak się zachować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

„Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej wiary, nie lękamy się” – mówiła Kempa, zdradzając źródło swojego spokoju. Na pytanie prowadzącego, czy święty jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa tak wielkiego wydarzenia, Kempa odparła: „i służby, i Jan Paweł II”.

Rodzą się tutaj kolejne pytania. Choćby o zasadność organizowania tylu służb mundurowych, skoro i tak z góry wiadomo, że nic Światowych Dni Młodzieży nie zakłóci? Może wystarczy zamówić jedynie więcej mszy?

Jeden z bardziej dociekliwych internautów (a jednocześnie działacz partii Razem) postanowił dowiedzieć się nieco więcej o tajemniczym „pakcie” ze zmarłym papieżem. Wystąpił o udostępnienie treści dokumentu i trybu jego ratyfikacji. Kierowana przez Beatę Kempę Kancelaria Premiera ma teraz 14 dni na odpowiedź.

W oczekiwaniu na reakcję KPRM przyjrzyjmy się temu, jak wypowiedź Beaty Kempy komentowali inni internauci:

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną