Ludzie i style

Polska zawarła pakt z Janem Pawłem II – twierdzi Kempa. Kiedy? Jaki? Dopytują internauci

Karolina Żelazińska / Polityka
Według Beaty Kempy pakt ze zmarłym papieżem to gwarancja bezpieczeństwa na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, znana z głębokiej wiary pionierka walki z ideologią gender w Polsce, w jednym z ostatnich wywiadów zapewniała, że zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży są doskonale przygotowane i w pełni bezpieczne. Jak dodała, organizatorzy wiedzą, jak się zachować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

„Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej wiary, nie lękamy się” – mówiła Kempa, zdradzając źródło swojego spokoju. Na pytanie prowadzącego, czy święty jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa tak wielkiego wydarzenia, Kempa odparła: „i służby, i Jan Paweł II”.

Rodzą się tutaj kolejne pytania. Choćby o zasadność organizowania tylu służb mundurowych, skoro i tak z góry wiadomo, że nic Światowych Dni Młodzieży nie zakłóci? Może wystarczy zamówić jedynie więcej mszy?

Jeden z bardziej dociekliwych internautów (a jednocześnie działacz partii Razem) postanowił dowiedzieć się nieco więcej o tajemniczym „pakcie” ze zmarłym papieżem. Wystąpił o udostępnienie treści dokumentu i trybu jego ratyfikacji. Kierowana przez Beatę Kempę Kancelaria Premiera ma teraz 14 dni na odpowiedź.

W oczekiwaniu na reakcję KPRM przyjrzyjmy się temu, jak wypowiedź Beaty Kempy komentowali inni internauci:

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną