Ludzie i style

Polska zawarła pakt z Janem Pawłem II – twierdzi Kempa. Kiedy? Jaki? Dopytują internauci

Karolina Żelazińska / Polityka
Według Beaty Kempy pakt ze zmarłym papieżem to gwarancja bezpieczeństwa na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, znana z głębokiej wiary pionierka walki z ideologią gender w Polsce, w jednym z ostatnich wywiadów zapewniała, że zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży są doskonale przygotowane i w pełni bezpieczne. Jak dodała, organizatorzy wiedzą, jak się zachować w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

„Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej wiary, nie lękamy się” – mówiła Kempa, zdradzając źródło swojego spokoju. Na pytanie prowadzącego, czy święty jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa tak wielkiego wydarzenia, Kempa odparła: „i służby, i Jan Paweł II”.

Rodzą się tutaj kolejne pytania. Choćby o zasadność organizowania tylu służb mundurowych, skoro i tak z góry wiadomo, że nic Światowych Dni Młodzieży nie zakłóci? Może wystarczy zamówić jedynie więcej mszy?

Jeden z bardziej dociekliwych internautów (a jednocześnie działacz partii Razem) postanowił dowiedzieć się nieco więcej o tajemniczym „pakcie” ze zmarłym papieżem. Wystąpił o udostępnienie treści dokumentu i trybu jego ratyfikacji. Kierowana przez Beatę Kempę Kancelaria Premiera ma teraz 14 dni na odpowiedź.

W oczekiwaniu na reakcję KPRM przyjrzyjmy się temu, jak wypowiedź Beaty Kempy komentowali inni internauci:

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną