Ludzie i style

Bliskie spotkania

Multi-kulti w Wolimierzu

Wolimierz u podnóża Gór Izerskich to dziwna wieś. Kiedyś dziwili się miejscowi, dziś – przyjezdni. Wolimierz u podnóża Gór Izerskich to dziwna wieś. Kiedyś dziwili się miejscowi, dziś – przyjezdni. Leszek Zych / Polityka
Jak w Wolimierzu tak przerażająca wielu Polaków idea multi-kulti stała się codziennością.
Kamila i jej mąż Ranjit, Hindus urodzony w USA, właściciel studia nagrań Saraswati – kawałek berlińskiego Kreuzbergu na podsudeckiej wsi.Leszek Zych/Polityka Kamila i jej mąż Ranjit, Hindus urodzony w USA, właściciel studia nagrań Saraswati – kawałek berlińskiego Kreuzbergu na podsudeckiej wsi.

Ściągają co roku z całej Polski, sąsiednich Czech i Niemiec, z dalszych stron Europy. W tym roku nawet z wyspy Man. W sklepie u pani Jasi spotykają miejscowych, których nie dziwią już dredy, kolczyki w twarzy, chłopcy w kolorowych szarawarach. W końcu, ile można się dziwić. Festiwal muzyczny organizowany przez Stację Wolimierz trwa tylko dwa dni, ale dziś już prawie jedna czwarta mieszkańców wsi to przyjezdni.

„Z tej mąki chleba nie będzie.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Bliskie spotkania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022