Ludzie i style

Kolejny medal dla biało-czerwonych! Piotr Małachowski zdobywa srebro w rzucie dyskiem

Kai Pfaffenbach / Forum
Mamy srebro na igrzyskach olimpijskich w Rio. Brawa dla Piotra Małachowskiego!

Po smutnych doniesieniach z Rio wreszcie przyszedł czas na wiadomość, na którą liczyli wszyscy polscy kibicie. Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w Rio w rzucie dyskiem.

Małachowski był faworytem do złota w Rio i od pierwszej minuty zawodów nie dał o tym zapomnieć swoim rywalom. W pierwszej serii Polak rzucił dyskiem na odległość 67,32 m, dzięki czemu zdobył dużą przewagę nad innymi zawodnikami.

Jego pozycję umocnił rzut w drugiej turze, który wprawdzie nie przebił wyniku z pierwszej tury, ale i tak zapewnił zawodnikowi dwa najlepsze wyniki na tym etapie konkursu.

W trzeciej turze nasz reprezentant dokonał fenomenalnego rzutu na odległość 67,55 m, jeszcze poprawiając swoje poprzednie wyniki. Załamanie przyszło w turze czwartej, kiedy Małachowski rzucił na tyle słabo, że sam zdecydował się na to, aby sędziowie nie mierzyli jego rzutu. Próba została uznana za niezaliczoną. Podobny los przytrafił się ulokowanemu na drugim miejscu Christophowi Hartingowi, dzięki czemu Polak pozostał na prowadzeniu.

W kolejnych rzutach Małachowskiego było już wyraźnie widać zmęczenie. Kiedy wydawało się, że złoty medal mamy w zasięgu ręki, Christoph Harting wykonał fenomenalny rzut na odległość 68,37 m, co zapewniło mu złoto. Piotr Małachowski ukończył zawody ze srebrnym medalem.

Piotr Małachowski był jedynym Polakiem, któremu udało się wejść do finału igrzysk w Rio. Kwalifikację pozwolił mu wygrać rzut na odległość 65,89 m. Smutną niespodzianką jest nieobecność w finale Roberta Urbanka.

W 2010 r. sportowiec zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach świata w Pekinie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną