Ludzie i style

Muzyka polityka

Czego słuchają politycy

Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) z płytą Marii Peszek Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) z płytą Marii Peszek Kamil Piklikiewicz/DDTVN/Materiały prasowe / EAST NEWS
Za granicą w kampaniach politycznych niemałą rolę odgrywa gust muzyczny. My mamy już muzyków w parlamencie, ale jak wygląda ścieżka dźwiękowa polskiej polityki?
Joanna Lichocka (PiS) z płytą QueenWłodzimierz Wasyluk/Materiały prasowe/EAST NEWS Joanna Lichocka (PiS) z płytą Queen

Barack Obama lubi niecodzienne gesty. Na początku października zorganizował w Białym Domu jednodniowy festiwal South by South Lawn, inspirowany festiwalem South by Southwest (SXSW), który łączy muzykę, filmy i panele dyskusyjne. Nieco wcześniej, w sierpniu, prezydent wywołał furorę, kiedy podczas swoich wakacji w Camp David opublikował dwa zestawy piosenek – na dzień i na noc, łączące stare hity z utworami współczesnych wykonawców. Obok Niny Simone czy Billie Holiday pojawiają się Janelle Monáe, ale także debiutujący niedawno wokalista soul Leon Bridges.

Polityka 46.2016 (3085) z dnia 07.11.2016; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Muzyka polityka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022