Ludzie i style

Wypróbuj Fiszki Polityki, naszą nową aplikację

Fiszki Polityki Fiszki Polityki Polityka
Z dumą przedstawiamy nowe dziecko naszego wydawnictwa – aplikację na smartfony Fiszki Polityki!

1. Czym są Fiszki POLITYKI?

To nowa aplikacja na smartfony, którą POLITYKA przygotowała wspólnie z grupą naszych najmłodszych czytelników i we współpracy z firmą Google. Fiszki POLITYKI przedstawiają artykuły pochodzące z tygodnika oraz inne, specjalnie przygotowywane treści w formie wirtualnych karteczek. Czyli wypełnionych wiedzą fiszek, które łatwo się czyta nawet na małym ekranie telefonu.

Fiszki POLITYKI przygotowuje kilkuosobowy zespół najmłodszego pokolenia dziennikarzy POLITYKI w ścisłej współpracy z redakcją tygodnika.

2. Skąd pomysł na Fiszki?

Fiszki POLITYKI zrodziły się w trakcie kilkumiesięcznej „medialnej ekspedycji badawczej”, jaką prowadziliśmy z grupą kilkudziesięciu młodych ludzi. Osób zainteresowanych treściami naszego tygodnika, ale traktujących smartfon jako główne źródło informacji. Wspólnie w ramach wielu spotkań i konsultacji zastanawialiśmy się, jak młodzież korzysta z mediów. I jak pogłębione, wymagające skupienia artykuły z papierowego tygodnika przenieść na ekran smartfona. Odpowiedzią na te pytania są właśnie Fiszki POLITYKI.

3. Dla kogo są Fiszki?

Głównie dla młodego pokolenia czytelników, dla którego telefon stał się podstawowym narzędziem komunikacji i źródłem informacji. Fiszki będą pomocne w orientacji w tym, co ważnego dzieje się w Polsce, Europie i na świecie. W różnych dziedzinach, nie tylko w polityce. Fiszki POLITYKI to także codzienna porcja wiedzy, przygotowująca w nienachalny, ale kompetentny i wszechstronny sposób do zajęć na studiach czy do matury z WOS. Ale w istocie aplikacja spodoba się wszystkim, którzy nie wyobrażają sobie życia bez smartfona, ale poszukują treści ze stemplem jakościowego dziennikarstwa.

4.

Reklama