Ludzie i style

Granie na ekranie

Internetowe gry niczym dyscyplina sportu?

Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters w Katowicach Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters w Katowicach Helena Kristiansson/eslgaming.com
Gdy w Katowicach toczą się największe w Polsce rozgrywki e-sportu, rusza poświęcony im kanał telewizyjny, a dziedziną interesują się kluby piłkarskie i NBA, warto wiedzieć, o co w tym chodzi.
Najlepszy gracz za granicą zarobił w turniejach prawie 3 mln dol.Helena Kristiansson/eslgaming.com Najlepszy gracz za granicą zarobił w turniejach prawie 3 mln dol.

Sport elektroniczny z tym tradycyjnym łączy z pewnością współzawodnictwo. Kilkuosobowe drużyny lub pojedynczy gracze konkurują ze sobą, grając w gry komputerowe przez internet. Zawodowi gracze spotykają się ze sobą na turniejach, organizowanych na różnych szczeblach. Zainteresowanie, jakie wzbudza, też przypomina tradycyjne dyscypliny: największe turnieje przyciągają publikę liczoną już w setkach tysięcy osób. A emocje i zachowania kibiców niewiele się różnią od tego, co spotkać możemy na stadionach podczas meczów piłki nożnej.

Polityka 9.2017 (3100) z dnia 28.02.2017; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Granie na ekranie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >