Ludzie i style

Granie na ekranie

Internetowe gry niczym dyscyplina sportu?

Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters w Katowicach Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters w Katowicach Helena Kristiansson/eslgaming.com
Gdy w Katowicach toczą się największe w Polsce rozgrywki e-sportu, rusza poświęcony im kanał telewizyjny, a dziedziną interesują się kluby piłkarskie i NBA, warto wiedzieć, o co w tym chodzi.
Najlepszy gracz za granicą zarobił w turniejach prawie 3 mln dol.Helena Kristiansson/eslgaming.com Najlepszy gracz za granicą zarobił w turniejach prawie 3 mln dol.

Sport elektroniczny z tym tradycyjnym łączy z pewnością współzawodnictwo. Kilkuosobowe drużyny lub pojedynczy gracze konkurują ze sobą, grając w gry komputerowe przez internet. Zawodowi gracze spotykają się ze sobą na turniejach, organizowanych na różnych szczeblach. Zainteresowanie, jakie wzbudza, też przypomina tradycyjne dyscypliny: największe turnieje przyciągają publikę liczoną już w setkach tysięcy osób. A emocje i zachowania kibiców niewiele się różnią od tego, co spotkać możemy na stadionach podczas meczów piłki nożnej.

Polityka 9.2017 (3100) z dnia 28.02.2017; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Granie na ekranie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021