Ludzie i style

Przed progiem

Polki też skaczą na nartach

Seniorka Magda Pałasz Seniorka Magda Pałasz Tomasz Krufczyk / Forum
Kobiecej reprezentacji w skokach narciarskich nie ma na mistrzostwach świata w Lahti. Jeszcze nie doczekała się kredytu zaufania.
Juniorka Kinga Rajda, obecna mistrzyni PolskiAndrzej Grygiel/PAP Juniorka Kinga Rajda, obecna mistrzyni Polski

Wysypują się z busów, którymi trenerzy właśnie podwieźli ich pod skocznie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Najczęściej prosto z lekcji w sportowych gimnazjach i liceach. Szlifują spody nart, przebierają się w pstrokate kombinezony, zarzucają narty na ramiona i siadają parami na wyciągu wiozącym ich na szczyt skoczni. Na drewnianym podeście, położonym między progami skoczni K-70 i K-90, próby obserwują trenerzy. Narty szorują po rozbiegu, młodzi skoczkowie znikają nad bulą, o lądowaniu świadczy tylko ciche klaśnięcie desek o zeskok.

Polityka 9.2017 (3100) z dnia 28.02.2017; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Przed progiem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021