Ludzie i style

Niskie ciągnie wysokie

Polacy lubią festyny

Noc Muzeów – zwiedzanie Muzeum Neonów Noc Muzeów – zwiedzanie Muzeum Neonów Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
W mniejszych miejscowościach festyny obudowuje się imprezami kulturalnymi, w większych miastach – odwrotnie. Badania zlecone przez Stołeczną Estradę pokazują, że imprezy plenerowe są już ważną częścią życia wielkomiejskiego.
Wianki nad WisłąDarek Golik/Forum Wianki nad Wisłą

Spora część ofert rozrywkowych planowanych na majowy długi weekend kryje się pod hasłem „Majówka w mieście”. Kusi Kraków, Ciechocinek, Gdańsk, Kielce z „największą Majówką w Polsce”, ale też Warszawa z multimedialnym pokazem fontann, koncertami, nadwiślańską plażą. Jeszcze nie tak dawno najbardziej wyrazistym znakiem gremialnego bytowania w plenerze w celach rekreacyjno-rozrywkowych był unoszący się nad przedmieściami i ogródkami działkowymi dym z grillowisk.

Polityka 17/18.2017 (3108) z dnia 25.04.2017; Ludzie i style; s. 156
Oryginalny tytuł tekstu: "Niskie ciągnie wysokie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021