Ludzie i style

Niskie ciągnie wysokie

Polacy lubią festyny

Noc Muzeów – zwiedzanie Muzeum Neonów Noc Muzeów – zwiedzanie Muzeum Neonów Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
W mniejszych miejscowościach festyny obudowuje się imprezami kulturalnymi, w większych miastach – odwrotnie. Badania zlecone przez Stołeczną Estradę pokazują, że imprezy plenerowe są już ważną częścią życia wielkomiejskiego.
Wianki nad WisłąDarek Golik/Forum Wianki nad Wisłą

Spora część ofert rozrywkowych planowanych na majowy długi weekend kryje się pod hasłem „Majówka w mieście”. Kusi Kraków, Ciechocinek, Gdańsk, Kielce z „największą Majówką w Polsce”, ale też Warszawa z multimedialnym pokazem fontann, koncertami, nadwiślańską plażą. Jeszcze nie tak dawno najbardziej wyrazistym znakiem gremialnego bytowania w plenerze w celach rekreacyjno-rozrywkowych był unoszący się nad przedmieściami i ogródkami działkowymi dym z grillowisk.

Polityka 17/18.2017 (3108) z dnia 25.04.2017; Ludzie i style; s. 156
Oryginalny tytuł tekstu: "Niskie ciągnie wysokie"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020