Ludzie i style

Boks trzyma gardę

Z czym boksują się bokserzy

Promocyjne przepychanki przed walką między bokserem Floydem Mayweatherem (z lewej) a gwiazdą MMA Conorem McGregorem Promocyjne przepychanki przed walką między bokserem Floydem Mayweatherem (z lewej) a gwiazdą MMA Conorem McGregorem Jae C. Hong/AP / EAST NEWS
Rozmowa z Andrzejem Wasilewskim, promotorem bokserskim, właścicielem grupy Sferis KnockOut Promotions, o źródłach problemów zawodowego boksu.
Andrzej Wasilewski – współwłaściciel Sferis KnockOut PromotionsKamil Krzaczyński/Newspix.pl Andrzej Wasilewski – współwłaściciel Sferis KnockOut Promotions

Marcin Piątek: – Cyrk, przedstawienie, policzek dla prawdziwego sportu – tak mówi się o walce Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem. Zgadza się pan?
Andrzej Wasilewski: – Sportu w tym nie było, bo być nie mogło. Z jednej strony w ringu stał Mayweather, wielki pięściarz, niepokonany w ringu, ale od dobrych dwóch lat sportowy emeryt. Z drugiej – kilkanaście kilo cięższy i kilkanaście lat młodszy McGregor, gwiazda mieszanych sztuk walki. Zgodził się na pojedynek na zasadach bokserskich, doskonale zdając sobie sprawę, że nie ma szans.

Polityka 37.2017 (3127) z dnia 12.09.2017; Ludzie i style; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Boks trzyma gardę"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022