Ludzie i style

Droga pięści

Ukraińska bokserka Sasza Sidorenko marzy o olimpijskiej sławie

Pewne zainteresowanie przygarnięciem Saszy jako reprezentantki wyraża Polski Związek Bokserski. Pewne zainteresowanie przygarnięciem Saszy jako reprezentantki wyraża Polski Związek Bokserski. Jacek Piątek
Z Ukrainy przez Kazachstan do Polski. Sasza Sidorenko szuka swojego miejsca w życiu i w boksie.
Sasza SidorenkoJacek Piątek Sasza Sidorenko

Pierwszy raz z podbitym okiem Sasza przychodzi na lekcje jeszcze w podstawówce. Poruszenie, dyrektor wzywa ojca w trybie pilnym, podejrzewając go o bicie dziecka, ale ten uspokaja: nic się nie stało, to tylko boks. Właściwie to kick-boxing, gdzie 12-letnia Saszka trafia po rozczarowującej przygodzie z karate. – Bruce Lee, Jackie Chan – to byli moi idole. Ale na swoich pierwszych poważnych zawodach zostałam zdyskwalifikowana po tym, jak trafiona przeze mnie przeciwniczka wylądowała pod sędziowskim stolikiem.

Polityka 47.2017 (3137) z dnia 21.11.2017; Ludzie i style; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Droga pięści"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021