Ludzie i style

158 kilometr

Śmierć podróżników w Meksyku: wypadek czy morderstwo?

Podróżnik Krzysztof Chmielewski Podróżnik Krzysztof Chmielewski Archiwum
Według oficjalnej wersji podróżnicy z Polski i Niemiec zginęli w wypadkach. Juanjo Gutierrez Bringu nie zgadzał się z tym i przeprowadził dochodzenie, stawiając śledczych przed faktem dokonanym: to były morderstwa.
Juanjo Gutierrez Bringu. Według niego Polak i Niemiec zostali napadnięci, obrabowani i zamordowani.Archiwum Juanjo Gutierrez Bringu. Według niego Polak i Niemiec zostali napadnięci, obrabowani i zamordowani.

Meksyk był 51. krajem na rowerowej trasie Krzysztofa Chmielewskiego, 37-latka z Gryfina. Podróżował od kilkunastu lat. Śmiałość ostatniego marzenia oddaje trasa: na dwóch kółkach z północnej Kanady do Patagonii. To była część większego planu, czyli odwiedzenia na rowerze wszystkich krajów na świecie.

Swój multimedialny dziennik podróży Krzysztof aktualizował w miarę możliwości, dotarłszy do miejsc z darmowym dostępem do internetu. Zdjęcia, krótkie filmy z dziennym résumé wrzuca na facebookowy profil.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "158 kilometr"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021