Ludzie i style

158 kilometr

Śmierć podróżników w Meksyku: wypadek czy morderstwo?

Podróżnik Krzysztof Chmielewski Podróżnik Krzysztof Chmielewski Archiwum
Według oficjalnej wersji podróżnicy z Polski i Niemiec zginęli w wypadkach. Juanjo Gutierrez Bringu nie zgadzał się z tym i przeprowadził dochodzenie, stawiając śledczych przed faktem dokonanym: to były morderstwa.
Juanjo Gutierrez Bringu. Według niego Polak i Niemiec zostali napadnięci, obrabowani i zamordowani.Archiwum Juanjo Gutierrez Bringu. Według niego Polak i Niemiec zostali napadnięci, obrabowani i zamordowani.

Meksyk był 51. krajem na rowerowej trasie Krzysztofa Chmielewskiego, 37-latka z Gryfina. Podróżował od kilkunastu lat. Śmiałość ostatniego marzenia oddaje trasa: na dwóch kółkach z północnej Kanady do Patagonii. To była część większego planu, czyli odwiedzenia na rowerze wszystkich krajów na świecie.

Swój multimedialny dziennik podróży Krzysztof aktualizował w miarę możliwości, dotarłszy do miejsc z darmowym dostępem do internetu. Zdjęcia, krótkie filmy z dziennym résumé wrzuca na facebookowy profil.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "158 kilometr"

Czytaj także

Społeczeństwo

Rzeź ptaków

Co roku myśliwi zabijają około 200 tys. ptaków. Wyłącznie dla własnej rozrywki. Żadnych innych powodów polowania na ptaki nie ma.

Joanna Podgórska
05.12.2019