Ludzie i style

Ognia nie było

Zbigniew Boniek o wnioskach po naszej klęsce na mundialu

Zbigniew Boniek Zbigniew Boniek Robert Laska / Forum
Rozmowa z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem o wnioskach po klęsce na mundialu.
Mecz Polska - Japonia, 28 czerwca 2018 r. Robert Lewandowski i Maya Yoshida.Andrzej Iwanczuk/Reporter Mecz Polska - Japonia, 28 czerwca 2018 r. Robert Lewandowski i Maya Yoshida.

MARCIN PIĄTEK: – Czy futbol to coś znacznie poważniejszego niż sprawa życia i śmierci?
ZBIGNIEW BONIEK: – Jest w tym powiedzeniu Billa Shankly’ego sporo przesady, ale jeśli szukać w nim prawdy, to właśnie na mistrzostwach świata. Bo mecze urastają do rangi wydarzeń narodowych, jest niepowtarzalna okazja, by dzielić wspólnie emocje, zjednoczyć się, zapomnieć o podziałach. Ale choć uważam te mistrzostwa za najlepsze w historii – z uwagi na atrakcyjność meczów, czystość gry, przyjacielską atmosferę na boisku i emocje do końca, bo przecież większość zwycięstw było jednobramkowych – to czuję ulgę, że już się skończyły.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Ognia nie było"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018