Ludzie i style

Ognia nie było

Zbigniew Boniek o wnioskach po naszej klęsce na mundialu

Zbigniew Boniek Zbigniew Boniek Robert Laska / Forum
Rozmowa z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem o wnioskach po klęsce na mundialu.
Mecz Polska - Japonia, 28 czerwca 2018 r. Robert Lewandowski i Maya Yoshida.Andrzej Iwanczuk/Reporter Mecz Polska - Japonia, 28 czerwca 2018 r. Robert Lewandowski i Maya Yoshida.

MARCIN PIĄTEK: – Czy futbol to coś znacznie poważniejszego niż sprawa życia i śmierci?
ZBIGNIEW BONIEK: – Jest w tym powiedzeniu Billa Shankly’ego sporo przesady, ale jeśli szukać w nim prawdy, to właśnie na mistrzostwach świata. Bo mecze urastają do rangi wydarzeń narodowych, jest niepowtarzalna okazja, by dzielić wspólnie emocje, zjednoczyć się, zapomnieć o podziałach. Ale choć uważam te mistrzostwa za najlepsze w historii – z uwagi na atrakcyjność meczów, czystość gry, przyjacielską atmosferę na boisku i emocje do końca, bo przecież większość zwycięstw było jednobramkowych – to czuję ulgę, że już się skończyły.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Ognia nie było"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021