Ludzie i style

Gitara prowadząca

Podróże szlakiem muzycznych gwiazd

Beyoncé i Jay-Z w Luwrze. Beyoncé i Jay-Z w Luwrze. Youtube
Muzyka rozrywkowa dorobiła się własnej mitologii. Teraz dorabiają się na tym twórcy biznesów wycieczkowych.
W Berlinie jest kilka zorganizowanych wycieczek śladami Davida Bowiego. Na fot. mieszkanie Bowiego w Berlinie przy Hauptstrasse 155.Emmanuele Contini/Zuma Press/Forum W Berlinie jest kilka zorganizowanych wycieczek śladami Davida Bowiego. Na fot. mieszkanie Bowiego w Berlinie przy Hauptstrasse 155.

Tego lata najpopularniejsze muzeum na świecie uruchomiło niezwykle zaskakujące wycieczki. W półtorej godziny goście oglądają 17 dzieł, m.in. „Monę Lisę”, „Wenus z Milo”, „Nike z Samotraki” czy „Sfinksa z Tanisu”. Eksponaty łączy tylko jedno: na ich tle w klipie do utworu „Apeshit” występowali państwo Carterowie: Beyoncé i Jay-Z. Można się krzywić, że wysoka sztuka zniża się do kaprysów sztuki popularnej, ale w dzisiejszym świecie nawet Luwr musi czasem wykorzystywać takie okazje.

Polityka 34.2018 (3174) z dnia 21.08.2018; Ludzie i style; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Gitara prowadząca"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020