Ludzie i style

Osadzony

Kto wrobił mistrza Michała Materlę?

Michał Materla Michał Materla Damian Kujawa/Fotopyk
Gwiazdor mieszanych sztuk walki Michał Materla swoją najcięższą walkę toczy poza ringiem.
Odkąd Materla jest na wolności, nadrabia zaległości. Rodzinne i zawodowe.EAST NEWS Odkąd Materla jest na wolności, nadrabia zaległości. Rodzinne i zawodowe.

W oczekiwaniu na finał swojej sprawy karnej Michał Materla przygotowuje się do zaplanowanej na początek października walki z Damianem Janikowskim, nie tak dawno medalistą olimpijskim w zapasach, który porzuciwszy swoją macierzystą dyscyplinę na rzecz mieszanych sztuk walki, szybko zyskał w tym światku status gwiazdy. Materla jest w środku ciężkich treningów: obolały krok, na twarzy ślady ciosów. Walka z Janikowskim będzie jego trzecią po wyjściu na wolność. Poprzednie wygrał.

Pierwsza, jaką stoczył po wyjściu z aresztu w lipcu ubiegłego roku, została przez organizującą galę Konfrontację Sztuk Walki podgrzana podtekstami.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Osadzony"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021