Ludzie i style

Zatraceni

Stracone piłkarskie talenty

Filip Modelski, tutaj jeszcze w barwach Jagiellonii. Filip Modelski, tutaj jeszcze w barwach Jagiellonii. Anatol Chomicz / Forum
Historie wyjazdów nastoletnich polskich piłkarzy do zagranicznej ziemi obiecanej uczą: spiesz się powoli. Tylko że dla menedżerów liczy się ruch w interesie.
Oktawian Skrzecz, etatowy zawodnik młodzieżowych reprezentacji Polski.Łukasz Dejnarowicz/Forum Oktawian Skrzecz, etatowy zawodnik młodzieżowych reprezentacji Polski.

W pewnym klubie Ekstraklasy pewna grupa jego pracowników, którzy nie mogli pogodzić się z drenowaniem rynku piłkarskiego z młodych talentów, przygotowała listę tych, którzy skusili się na wyjazd i nie rozwinęli się na miarę oczekiwań. Jest na niej 59 nazwisk piłkarzy urodzonych w latach 1990–2000. Prawie wszyscy wyjechali między 15. a 18. rokiem życia. Prawie wszyscy przewinęli się przez kolejne roczniki młodzieżowych reprezentacji Polski. Byli gwiazdami swoich juniorskich drużyn.

Tylko dwóch z nich – Szymon Matuszek i Adam Buksa – po powrocie do Polski regularnie gra w klubach Ekstraklasy: w Górniku Zabrze i w Pogoni Szczecin.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Ludzie i style; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Zatraceni"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prawdziwe efekty działania komisji reprywatyzacyjnej

Zapalają się światła, rusza kamera, po czym ekstatycznym głosem Patryk Jaki mówi o odebraniu kamienicy dotychczasowemu właścicielowi i zwróceniu jej miastu i lokatorom. Ale gdy reflektory gasną, ten miraż znika. Jakie są naprawdę efekty działania komisji reprywatyzacyjnej?

Violetta Krasnowska
02.10.2018