Ludzie i style

Zatraceni

Stracone piłkarskie talenty

Filip Modelski, tutaj jeszcze w barwach Jagiellonii. Filip Modelski, tutaj jeszcze w barwach Jagiellonii. Anatol Chomicz / Forum
Historie wyjazdów nastoletnich polskich piłkarzy do zagranicznej ziemi obiecanej uczą: spiesz się powoli. Tylko że dla menedżerów liczy się ruch w interesie.
Oktawian Skrzecz, etatowy zawodnik młodzieżowych reprezentacji Polski.Łukasz Dejnarowicz/Forum Oktawian Skrzecz, etatowy zawodnik młodzieżowych reprezentacji Polski.

W pewnym klubie Ekstraklasy pewna grupa jego pracowników, którzy nie mogli pogodzić się z drenowaniem rynku piłkarskiego z młodych talentów, przygotowała listę tych, którzy skusili się na wyjazd i nie rozwinęli się na miarę oczekiwań. Jest na niej 59 nazwisk piłkarzy urodzonych w latach 1990–2000. Prawie wszyscy wyjechali między 15. a 18. rokiem życia. Prawie wszyscy przewinęli się przez kolejne roczniki młodzieżowych reprezentacji Polski. Byli gwiazdami swoich juniorskich drużyn.

Tylko dwóch z nich – Szymon Matuszek i Adam Buksa – po powrocie do Polski regularnie gra w klubach Ekstraklasy: w Górniku Zabrze i w Pogoni Szczecin.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Ludzie i style; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Zatraceni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Fundusz Odbudowy. Po co lewicy romans z PiS?

Inicjatywa i sprawczość. Na dźwięk tych słów politycy polskiej opozycji tracą rozum. Nie tylko lewicy zresztą.

Łukasz Lipiński
27.04.2021