Ludzie i style

Dwa końce smyczy

Psi show w Nadarzynie

Hodowla Dogue de Bordeaux w konkurencji Najlepsza Grupa Hodowlana. Hodowla Dogue de Bordeaux w konkurencji Najlepsza Grupa Hodowlana. Leszek Zych / Polityka
Tysiące przejechanych kilometrów, zarwane weekendy, wydanych pieniędzy już nawet nie licząc – po to, by, jak dobrze pójdzie, przywieźć medal, kolorową rozetę, srebrny lub złoty pucharek.
Ocena w klasie Jack Russel Terrierów.Leszek Zych/Polityka Ocena w klasie Jack Russel Terrierów.

Entuzjaści psich pokazów piękności przyjechali z całego świata do podwarszawskiego Nadarzyna na Europejską Wystawę Psów, gdzie w show trwającym 4 dni uczestniczyło prawie 16 tys. czworonogów 340 ras. Padł polski rekord frekwencji. – O organizację takiej prestiżowej wystawy różne kraje rywalizują na forum FCI, Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – mówi Andrzej Kaźmierski, szef polskiego związku. Pierwsza europejska odbyła się w Polsce w 2000 r. w Poznaniu. – Był o nią zażarty bój z Izraelem i Szwecją, Szwedzi się wycofali, Izrael naciskał, że to dla nich symboliczne uznanie za europejski kraj dokładnie 2 tys.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwa końce smyczy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020