Ludzie i style

Co 100 Polską?

Patriotyczne emoji

W standardzie Unicode obecnie jest (jak na razie) 2823 emoji, którymi można ozdabiać teksty. Czasem służą upraszczaniu, a czasem komplikowaniu komunikacji. W standardzie Unicode obecnie jest (jak na razie) 2823 emoji, którymi można ozdabiać teksty. Czasem służą upraszczaniu, a czasem komplikowaniu komunikacji. materiały prasowe
Internet daje wiele możliwości, żeby w widoczny sposób demonstrować swoją dumę z Polski. Dlatego do patriotycznej odzieży dołączyły patriotyczne emoji.
Emoji „100 punktów” dodawane do nazw użytkowników Twittera w Polsce nabrało nowego znaczenia. Emoji „100 punktów” dodawane do nazw użytkowników Twittera w Polsce nabrało nowego znaczenia.

Chociaż emoji są od lat znane na całym świecie, wciąż widać ich japońskie korzenie. Wiele znaczków jest charakterystycznych dla japońskiej kultury – od obrazków jedzenia po symbole świąt czy emocji. Jedną z takich wschodnich ikonek jest czerwona liczba 100 z podkreślonymi zerami. Kto ogląda anime, z pewnością ją pozna – to po prostu „100 punktów”, symbol perfekcyjnie napisanej klasówki. Tymczasem na Twitterze owa setka jest masowo doklejana do nazwisk lub pseudonimów polskich użytkowników, obok flagi narodowej.

Polityka 45.2018 (3185) z dnia 06.11.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Co 100 Polską?"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020