Ludzie i style

Co 100 Polską?

Patriotyczne emoji

W standardzie Unicode obecnie jest (jak na razie) 2823 emoji, którymi można ozdabiać teksty. Czasem służą upraszczaniu, a czasem komplikowaniu komunikacji. W standardzie Unicode obecnie jest (jak na razie) 2823 emoji, którymi można ozdabiać teksty. Czasem służą upraszczaniu, a czasem komplikowaniu komunikacji. materiały prasowe
Internet daje wiele możliwości, żeby w widoczny sposób demonstrować swoją dumę z Polski. Dlatego do patriotycznej odzieży dołączyły patriotyczne emoji.
Emoji „100 punktów” dodawane do nazw użytkowników Twittera w Polsce nabrało nowego znaczenia. Emoji „100 punktów” dodawane do nazw użytkowników Twittera w Polsce nabrało nowego znaczenia.

Chociaż emoji są od lat znane na całym świecie, wciąż widać ich japońskie korzenie. Wiele znaczków jest charakterystycznych dla japońskiej kultury – od obrazków jedzenia po symbole świąt czy emocji. Jedną z takich wschodnich ikonek jest czerwona liczba 100 z podkreślonymi zerami. Kto ogląda anime, z pewnością ją pozna – to po prostu „100 punktów”, symbol perfekcyjnie napisanej klasówki. Tymczasem na Twitterze owa setka jest masowo doklejana do nazwisk lub pseudonimów polskich użytkowników, obok flagi narodowej.

Polityka 45.2018 (3185) z dnia 06.11.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Co 100 Polską?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Romska feministka

Viki Gabor wygrała Eurowizję, Mindra Caldarar zdobyła Gdańską Nagrodę Równości. Może dzięki temu Romowie przestaną się niektórym kojarzyć tylko z żebractwem. Duża w tym zasługa romskich kobiet, ciągnących w górę swoje małe społeczności.

Przemysław Kozłowski
14.01.2020