Ludzie i style

Co 100 Polską?

Patriotyczne emoji

Emoji „100 punktów” dodawane do nazw użytkowników Twittera w Polsce nabrało nowego znaczenia. Emoji „100 punktów” dodawane do nazw użytkowników Twittera w Polsce nabrało nowego znaczenia.
Internet daje wiele możliwości, żeby w widoczny sposób demonstrować swoją dumę z Polski. Dlatego do patriotycznej odzieży dołączyły patriotyczne emoji.
Strona jednego z komiksów z kulfoniastym Polandballem i innymi kulkami narodowymi.Historic Images/Alamy Stock Photo/BEW Strona jednego z komiksów z kulfoniastym Polandballem i innymi kulkami narodowymi.

Chociaż emoji są od lat znane na całym świecie, wciąż widać ich japońskie korzenie. Wiele znaczków jest charakterystycznych dla japońskiej kultury – od obrazków jedzenia po symbole świąt czy emocji. Jedną z takich wschodnich ikonek jest czerwona liczba 100 z podkreślonymi zerami. Kto ogląda anime, z pewnością ją pozna – to po prostu „100 punktów”, symbol perfekcyjnie napisanej klasówki. Tymczasem na Twitterze owa setka jest masowo doklejana do nazwisk lub pseudonimów polskich użytkowników, obok flagi narodowej.

Polityka 45.2018 (3185) z dnia 06.11.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Co 100 Polską?"

Czytaj także

Ludzie i style

Związki romantyczne: zachowania, które wydają się normalne, a są toksyczne

Zdarza się, że mylimy zachowania, które są do zaakceptowania, z takimi, które stopniowo nasze związki wyniszczają.

Polityka.pl
13.05.2017