Ludzie i style

Zalewa nas moda

Sieciówki: bogate molochy

Mardryt, kolejka w sklepie Primark przy Gran Via. Mardryt, kolejka w sklepie Primark przy Gran Via. Pablo Blazquez Dominguez / Getty Images
Globalny rynek odzieży wart jest trzy biliony dolarów, pięciokrotność wartości całej polskiej gospodarki. Odzież nigdy nie była tak tania, w czym zasługa sieciówek, fenomenu obecnego stulecia. Koszt tej taniej mody jest jednak wysoki.
Londyn, kolejka przed sklepem Reserved.Ray Tang/London News Pictures/ZUMA Wire/Forum Londyn, kolejka przed sklepem Reserved.

Sieciówki całkowicie przemeblowały w ciągu 20 lat rynek mody. Zdaniem wielu wręcz go zdemolowały. Efekt? Pozornie same zalety. Proponują rzeczy aktualne. Błyskawicznie reagują na nowości i są w stanie dostarczyć je w dwa tygodnie, licząc od pomysłu na ubranie do momentu pojawienia się go w sklepie. Oferują rzeczy potrzebne na każdą okazję – na wielkie wyjścia, do pracy, na siłownię. Ale też i zupełne niepotrzebne, by kupić dla kaprysu czy zabawy. Wszak fashion is fun, jak głosi ich naczelne hasło.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Zalewa nas moda"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021