Ludzie i style

Para asów

Nasi brydżowi geniusze

Duet Piotr Gawryś i Michał Klukowski. Duet Piotr Gawryś i Michał Klukowski. Marcin Sochacki, MP, Getty Images
Brydżowe związki poddawane są ciężkim próbom. Na razie Piotr Gawryś i Michał Klukowski wyglądają na stworzonych dla siebie, choć dzieli ich 41 lat.
Od zawsze brydż był rozrywką ludzi mających wysokie mniemanie co do swoich umysłowych zdolności.PantherMedia Od zawsze brydż był rozrywką ludzi mających wysokie mniemanie co do swoich umysłowych zdolności.

Do Haliny Klukowskiej, mamy Michała, zadzwonił telefon. Po drugiej stronie był Piotr Gawryś, brydżowa legenda, arcymistrz. Przedstawił się i przeszedł do rzeczy: obserwuje rozwój Michała, uważa go za gracza wyjątkowego, wybitnie uzdolnionego, a w związku z jego niepełnoletniością czuje się w obowiązku zapytać rodziców: co by powiedzieli, gdyby zaproponował mu grę w duecie? – Zaznaczył, że w środowisku nie cieszy się najlepszą opinią. Że z żadnym ze swoich partnerów nie potrafił wytrzymać długo.

Polityka 7.2019 (3198) z dnia 12.02.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Para asów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021