Ludzie i style

Demony seksu

Seks – polskie tabu

Obraz Adolfa Jourdana „Młoda morska nimfa”, 1870 r. Obraz Adolfa Jourdana „Młoda morska nimfa”, 1870 r. Fine Art Photographic Library/Corbis / Getty Images
Ogłoszona przez PiS krucjata przeciwko próbom rzekomej demoralizacji polskich dzieci może cofnąć nas nawet nie w XIX, ale XVIII wiek.

Prezes PiS wyznał, że włosy mu stanęły na głowie, gdy zapoznał się ze Standardami Edukacji Seksualnej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Szczególne emocje wzbudził rozdział o edukacji najmłodszych – do lat 4.

Potem ruszyła machina propagandowa, która szybko przyniosła skutki. Zwłaszcza rodzice małych dzieci i nastolatków zaczęli nabierać wątpliwości, czy aby WHO nie zeszła na manowce. Zastanawiać się, ile jest prawdy w rzekomym przerabianiu dziewczynek na chłopców, nauce masturbacji czy też zachęcaniu nieletnich do eksperymentów homoseksualnych.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Ludzie i style; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Demony seksu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021