Ustawa podpisana w sierpniu przez prezydenta Dudę zmienia prawną definicję gwałtu. Nikt nie kwestionuje idei: brak zgody zamiast obowiązku czynnej obrony. Ale czy to zadziała?
W środku dnia, w gaju oliwnym, na plaży – wakacje sprzyjają nowym seksualnym przygodom, na które na co dzień brakuje czasu lub możliwości.
Czy seksoholiczki mają bujne życie erotyczne? Wbrew stereotypom takie kompulsywne zachowania – jak każde uzależnienie – nieubłaganie niszczą im życie.
Przyzwolenie na seks przedmałżeński, nieprzywiązywanie wagi do dziewictwa i pozytywne podejście do sfery seksualności. To była norma na polskiej wsi.
Co najmniej 21 osób, w tym członek rządu Rishiego Sunaka, posłowie torysów i laburzystów, ale i dziennikarze polityczni padli ofiarą szantażu na tle seksualnym. W Wielkiej Brytanii mnożą się plotki i pytania o to, kto stoi za aferą.
Rozmowa z prof. Zbigniewem Izdebskim, seksuologiem, który od lat kreśli seksualny pejzaż Polski, o tym, jak ośmioletnie rządy prawicy zmieniły nasze życie erotyczne.
W polskich komediach obyczajowych zachodzą podobne zmiany jak w polskim społeczeństwie. Zmienił się wiek kochanków i ton rozmowy o seksie. Mamy też nową męską gwiazdę gatunku.
Poliamoryczne relacje, na które decyduje się dziś coraz więcej młodych Polaków, mogą się okazać pułapką.
Samice to nie skromne, nieśmiałe i bierne obiekty ewolucji. W świecie zwierząt występuje znacznie większa płynność płci i zachowań, niż sądziliśmy. Czy powinniśmy więc inaczej spojrzeć także na ludzi?
To nie musi być tabu. Choć wciąż jest: nawet nie wiemy, jak o nim mówić. Nie myślimy o tym, że osoby po 60. czy 70. roku życia mogą mieć namiętny seks.