Ludzie i style

Prawy hals

Prawy hals Zofii Klepackiej

Olimpijka Zofia Klepacka. Olimpijka Zofia Klepacka. Olivier Hoslet/EPA / PAP
W polskiej wojence ideologicznej do oddziałów walczących z LGBT zaciągnęła się na ochotnika windsurferka i olimpijka Zofia Klepacka.
Trybuny Legii – Klepacka jest kibicem stołecznej drużyny i członkiem żeglarskiej sekcji klubu – demonstrują poparcie.Bartłomiej Zborowski/Forum Trybuny Legii – Klepacka jest kibicem stołecznej drużyny i członkiem żeglarskiej sekcji klubu – demonstrują poparcie.

Zofia Klepacka, kojarzona do tej pory głównie ze ściganiem się na desce z żaglem, brązowa medalistka olimpijska oraz mistrzyni świata, od kilku miesięcy odkrywa swoje drugie oblicze. Poruszona do żywego podpisaniem przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+, opublikowała na swoim portalu społecznościowym wpis będący wyrazem jej osobistego sprzeciwu wobec „promocji środowisk LGBT”. Dodała, że nie o taką Warszawę walczył jej dziadek w powstaniu, a prezydent Trzaskowski powinien raczej zająć się „kulejącym w Warszawie sportem”.

Polityka 24.2019 (3214) z dnia 11.06.2019; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawy hals"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021