Ludzie i style

Prawy hals

Prawy hals Zofii Klepackiej

Olimpijka Zofia Klepacka. Olimpijka Zofia Klepacka. Olivier Hoslet/EPA / PAP
W polskiej wojence ideologicznej do oddziałów walczących z LGBT zaciągnęła się na ochotnika windsurferka i olimpijka Zofia Klepacka.
Trybuny Legii – Klepacka jest kibicem stołecznej drużyny i członkiem żeglarskiej sekcji klubu – demonstrują poparcie.Bartłomiej Zborowski/Forum Trybuny Legii – Klepacka jest kibicem stołecznej drużyny i członkiem żeglarskiej sekcji klubu – demonstrują poparcie.

Zofia Klepacka, kojarzona do tej pory głównie ze ściganiem się na desce z żaglem, brązowa medalistka olimpijska oraz mistrzyni świata, od kilku miesięcy odkrywa swoje drugie oblicze. Poruszona do żywego podpisaniem przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+, opublikowała na swoim portalu społecznościowym wpis będący wyrazem jej osobistego sprzeciwu wobec „promocji środowisk LGBT”. Dodała, że nie o taką Warszawę walczył jej dziadek w powstaniu, a prezydent Trzaskowski powinien raczej zająć się „kulejącym w Warszawie sportem”.

Czytaj także

Społeczeństwo

„Nie prowadzimy lekcji z masturbacji”, czyli na czym polega edukacja seksualna

Nie chodzi o to – jak wydaje się niektórym – żeby pokazywać techniki masturbacyjne. Raczej o to, żeby specjaliści wytłumaczyli rodzicom i wychowawcom, że coś takiego jak masturbacja dziecięca istnieje.

Dominika Buczak
17.06.2019