Ludzie i style

Kawka z kotkiem

Na kawę z kotem

W kocich kawiarniach można pobawić się z kotami albo po prostu na nie popatrzeć. Na zdjęciu: Neko Cafe, kocia kawiarnia w Toruniu. W kocich kawiarniach można pobawić się z kotami albo po prostu na nie popatrzeć. Na zdjęciu: Neko Cafe, kocia kawiarnia w Toruniu. Jacek Smarz/Polska Press
Koty, psy, jeże, sowy, jaszczurki i prosięta. W lokalach gastronomicznych w miastach na całym świecie możemy spotkać coraz więcej zwierząt.
Do psich kawiarni można nie tylko przyjść ze swoim psem, ale też poznać czworonogi, które czekają na adopcję. Tak jest m.in. w krakowskiej kawiarni Psikawka.Jakub Włodek/Agencja Gazeta Do psich kawiarni można nie tylko przyjść ze swoim psem, ale też poznać czworonogi, które czekają na adopcję. Tak jest m.in. w krakowskiej kawiarni Psikawka.

Kocie kawiarnie znajdziemy na całym świecie. W Polsce – w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Krakowie czy Wrocławiu. Każdy może do nich wejść, zamówić kawę czy ciastko. Popatrzeć i pobawić się z kotem. Jeżeli tylko ten będzie miał na to ochotę. Kawiarnie z psami także wpisały się w gastronomiczny krajobraz świata. Z tą różnicą, że przez psie kawiarnie w większości rozumie się miejsce, do którego właściciel może przyjść i spędzić czas ze swoim pupilem. Zgodnie z tą zasadą działają lokale w Osace, Seulu, Hongkongu, Brukseli, Sztokholmie, Budapeszcie czy Miami.

Polityka 26.2019 (3216) z dnia 25.06.2019; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Kawka z kotkiem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021