Ludzie i style

Kawka z kotkiem

Na kawę z kotem

W kocich kawiarniach można pobawić się z kotami albo po prostu na nie popatrzeć. Na zdjęciu: Neko Cafe, kocia kawiarnia w Toruniu. W kocich kawiarniach można pobawić się z kotami albo po prostu na nie popatrzeć. Na zdjęciu: Neko Cafe, kocia kawiarnia w Toruniu. Jacek Smarz/Polska Press
Koty, psy, jeże, sowy, jaszczurki i prosięta. W lokalach gastronomicznych w miastach na całym świecie możemy spotkać coraz więcej zwierząt.
Do psich kawiarni można nie tylko przyjść ze swoim psem, ale też poznać czworonogi, które czekają na adopcję. Tak jest m.in. w krakowskiej kawiarni Psikawka.Jakub Włodek/Agencja Gazeta Do psich kawiarni można nie tylko przyjść ze swoim psem, ale też poznać czworonogi, które czekają na adopcję. Tak jest m.in. w krakowskiej kawiarni Psikawka.

Kocie kawiarnie znajdziemy na całym świecie. W Polsce – w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Krakowie czy Wrocławiu. Każdy może do nich wejść, zamówić kawę czy ciastko. Popatrzeć i pobawić się z kotem. Jeżeli tylko ten będzie miał na to ochotę. Kawiarnie z psami także wpisały się w gastronomiczny krajobraz świata. Z tą różnicą, że przez psie kawiarnie w większości rozumie się miejsce, do którego właściciel może przyjść i spędzić czas ze swoim pupilem. Zgodnie z tą zasadą działają lokale w Osace, Seulu, Hongkongu, Brukseli, Sztokholmie, Budapeszcie czy Miami.

Polityka 26.2019 (3216) z dnia 25.06.2019; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Kawka z kotkiem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >