Ludzie i style

Sama sobie motorem

Patrycja Bereznowska: do biegania same nogi nie wystarczą

Patrycja Bereznowska Patrycja Bereznowska Aneta Mikulska
Patrycja Bereznowska przebiegła przez piekło. Zajęła drugie miejsce na świecie.
„Do biegania non stop przez 24 czy nawet 48 godzin same nogi nie wystarczą, bo w pewnym momencie muszą odmówić posłuszeństwa”.Patrycja Bereznowska/Facebook „Do biegania non stop przez 24 czy nawet 48 godzin same nogi nie wystarczą, bo w pewnym momencie muszą odmówić posłuszeństwa”.

O tym, że mają u siebie diament, Polacy dowiedzieli się z amerykańskich mediów. Patrycja Bereznowska okazała się najlepszą biegaczką w historii jednego z najbardziej ekstremalnych biegów na świecie. W Polsce zaczęło się sprawdzanie, kto to taki. Sam zacząłem szukać. Z Facebooka dowiedziałem się, że do Stanów wyjechała dzięki zbiórce wśród znajomych i że biegnąc, wspierała fundację dla osób dotkniętych depresją. Bardzo chciałem poznać kogoś, kto mając 44 lata na karku, przebiega 217 km w 40-stopniowym upale w Dolinie Śmierci.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Ludzie i style; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Sama sobie motorem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021