Ludzie i style

Stres a seks

„Dla młodych ludzi wychowywanych w Polsce, gdzie słyszą, że jednopłciowe związki partnerskie nie mają przyszłości, alternatywą staje się smartfon i krótka, przypadkowa relacja.” „Dla młodych ludzi wychowywanych w Polsce, gdzie słyszą, że jednopłciowe związki partnerskie nie mają przyszłości, alternatywą staje się smartfon i krótka, przypadkowa relacja.” Mirosław Gryń / Polityka
85 proc. badanych sięgnęło po substancje odurzające pierwszy raz, by obniżyć poziom stresu – mówią terapeutka uzależnień Agata Stola i seksuolog Robert Kowalczyk, autorzy badań o wpływie homofobii na stres i ryzykowne zachowania społeczności LGBT.
Agata StolaLeszek Zych/Polityka Agata Stola

PAWEŁ WALEWSKI: – TVP trzy dni przed wyborami wyemitowała film dokumentalny „Inwazja”, szkalujący środowiska LGBT, a we Wrocławiu przed niedawnym Marszem Równości rozwieszano na przystankach plakaty wprost nawołujące do agresji wobec osób o innej orientacji seksualnej. Jak patrzą na to seksuolodzy i terapeuci?
ROBERT KOWALCZYK: – Będziemy mieli coraz więcej pacjentów, którzy nie potrafią sobie poradzić z dyskryminacją ze względu na nieheteroseksualną orientację.

Polityka 44.2019 (3234) z dnia 29.10.2019; Ludzie i style; s. 73

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019