Ludzie i style

Modlitwy o śnieg

Sporty zimowe w świecie bez śniegu

Kasprowy Wierch dla zjazdowców? Potrzebne byłyby spore inwestycje. Kasprowy Wierch dla zjazdowców? Potrzebne byłyby spore inwestycje. Andrzej Otrębski / Wikipedia
Odwoływane zawody, kalendarz startów wywrócony do góry nogami, wydatki na treningi na lodowcach, imprezy rozgrywane w deszczu i silnym wietrze. Ocieplenie klimatu nie oszczędza sportowców.
Slalom Gigant w szwajcarskim Adelboden.Stefan Wermuth/Reuters/Forum Slalom Gigant w szwajcarskim Adelboden.

Trwające tydzień międzynarodowe zawody biathlonowe miały się rozpocząć 13 stycznia w Dusznikach-Zdroju. Imprezę wpisaną do kalendarza pod nazwą Pucharu IBU (International Biathlon Union) trzeba było jednak przenieść na Słowację. Prognozy pogody nie pozostawiły złudzeń: zima w dalszym ciągu nie zamierzała do Dusznik zawitać. To samo przerabiano w 2018 i 2016 r. Też trzeba było szukać nowej lokalizacji za granicą.

Na koniec stycznia przyszłego roku w Dusznikach-Zdroju zaplanowano mistrzostwa Europy w biathlonie.

Polityka 4.2020 (3245) z dnia 21.01.2020; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Modlitwy o śnieg"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020