Ludzie i style

Na lasce losu

Emeryci hazardziści

Branża hazardowa zauważyła, iż konstelacja wolnego czasu, samotności oraz demencji sprzyja bezkrytycznym marzeniom. Branża hazardowa zauważyła, iż konstelacja wolnego czasu, samotności oraz demencji sprzyja bezkrytycznym marzeniom. Mirosław Gryń / Polityka
Dziś emeryci w nadziei na przypływ gotówki biorą się za hazard.
W ubiegłym roku Totalizator wniósł do Skarbu Państwa ponad miliard z podatków od gier.Tymon Markowski/Agencja Gazeta W ubiegłym roku Totalizator wniósł do Skarbu Państwa ponad miliard z podatków od gier.

W gabinecie doktora W. siedzący na kozetce Antoni (za plecami córka z zięciem) zaprzecza, iż zamiłowanie do Lotto skumulowało rodzinne niesnaski. Faktycznie sięgnęły zenitu, gdy z powodu operacji biodra nie mógł osobiście nadać kuponu i wręczył wnuczce 10 zł oraz karteczkę z cyframi skreślanymi od pół wieku. Gdy odmówiła, zagroził, że będzie umierał.

Psychiatrzy nazywają ich królami zdrapek. Albo pięćset plusami (przy czym plus to dług zaciągany na notoryczne łuty szczęścia). Niemal 30 proc.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Ludzie i style; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Na lasce losu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021