Ludzie i style

Ego mistrzów

Futbol: finansowe fair play się nie sprawdziło

Od lewej: Neymar i Kylian Mbappe: chciwość jest dobra, póki szejk płaci. Od lewej: Neymar i Kylian Mbappe: chciwość jest dobra, póki szejk płaci. Christof Koepsel/Bongarts / Getty Images
System finansowego fair play miał opanować orgię wydatków piłkarskich potęg z Ligi Mistrzów. Teraz idealistyczny plan może upaść.
Szeik Mansour bin Zayed Al Nahayan, właściciel Manchesteru City.Österreichische Außenministerium/Wikipedia Szeik Mansour bin Zayed Al Nahayan, właściciel Manchesteru City.

Widmo przymusowej nieobecności w kolejnych edycjach Ligi Mistrzów najwyraźniej podziałało mobilizująco na piłkarzy Manchesteru City. W 1/8 finału rozgrywek pokonali na wyjeździe Real Madryt, są blisko awansu. Ich fani muszą jednak spieszyć się z radością, bo przyszłość rysuje się w czarnych barwach. W połowie lutego, decyzją organów dyscyplinarnych UEFA stojących na straży przepisów finansowego fair play, klub z Manchesteru został na najbliższe dwa sezony wyrzucony z Ligi Mistrzów i musi zapłacić 30 mln euro kary.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Ludzie i style; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Ego mistrzów"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020