Ludzie i style

Ego mistrzów

Futbol: finansowe fair play się nie sprawdziło

Od lewej: Neymar i Kylian Mbappe: chciwość jest dobra, póki szejk płaci. Od lewej: Neymar i Kylian Mbappe: chciwość jest dobra, póki szejk płaci. Christof Koepsel/Bongarts / Getty Images
System finansowego fair play miał opanować orgię wydatków piłkarskich potęg z Ligi Mistrzów. Teraz idealistyczny plan może upaść.
Szeik Mansour bin Zayed Al Nahayan, właściciel Manchesteru City.Österreichische Außenministerium/Wikipedia Szeik Mansour bin Zayed Al Nahayan, właściciel Manchesteru City.

Widmo przymusowej nieobecności w kolejnych edycjach Ligi Mistrzów najwyraźniej podziałało mobilizująco na piłkarzy Manchesteru City. W 1/8 finału rozgrywek pokonali na wyjeździe Real Madryt, są blisko awansu. Ich fani muszą jednak spieszyć się z radością, bo przyszłość rysuje się w czarnych barwach. W połowie lutego, decyzją organów dyscyplinarnych UEFA stojących na straży przepisów finansowego fair play, klub z Manchesteru został na najbliższe dwa sezony wyrzucony z Ligi Mistrzów i musi zapłacić 30 mln euro kary.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Ludzie i style; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Ego mistrzów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021