Ludzie i style

Wielka smuta

Sport w kwarantannie

Dezynfekcja stadionu Eryamana w Ankarze przed jednym z meczów ligowych. Dezynfekcja stadionu Eryamana w Ankarze przed jednym z meczów ligowych. Hakan Nural/Anadolu Agency / Getty Images
Koronawirus oznacza przymusowy post od zawodów i turniejów sportowych. Zagrożone są najważniejsze imprezy roku, nawet igrzyska olimpijskie. Straty finansowe – nie do oszacowania.
Skoki przy pustych trybunach – zawody zakończonego przed czasem Pucharu Świata w Lahti.Antti Yrjonen/NurPhoto/Getty Images Skoki przy pustych trybunach – zawody zakończonego przed czasem Pucharu Świata w Lahti.

To już jest paraliż. We włoskiej Serie A, jednej z najmocniejszych piłkarskich lig świata, jeszcze pod koniec lutego bez udziału publiczności odbywały się tylko mecze drużyn z północy kraju, najbardziej dotkniętej epidemią. Jednak atmosfera lęku udzieliła się też innym piłkarzom. W Parmie opóźnili rozpoczęcie meczu o ponad godzinę, protestując przeciwko nakazowi gry, a w Pescarze wyszli na murawę w maseczkach higienicznych. W końcu rząd uznał, że sytuacja wymaga najbardziej drastycznego ze środków, i do początku kwietnia zawieszono we Włoszech wszystkie ligowe rozgrywki.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielka smuta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >