Ludzie i style

Wielka smuta

Sport w kwarantannie

Dezynfekcja stadionu Eryamana w Ankarze przed jednym z meczów ligowych. Dezynfekcja stadionu Eryamana w Ankarze przed jednym z meczów ligowych. Hakan Nural/Anadolu Agency / Getty Images
Koronawirus oznacza przymusowy post od zawodów i turniejów sportowych. Zagrożone są najważniejsze imprezy roku, nawet igrzyska olimpijskie. Straty finansowe – nie do oszacowania.
Skoki przy pustych trybunach – zawody zakończonego przed czasem Pucharu Świata w Lahti.Antti Yrjonen/NurPhoto/Getty Images Skoki przy pustych trybunach – zawody zakończonego przed czasem Pucharu Świata w Lahti.

To już jest paraliż. We włoskiej Serie A, jednej z najmocniejszych piłkarskich lig świata, jeszcze pod koniec lutego bez udziału publiczności odbywały się tylko mecze drużyn z północy kraju, najbardziej dotkniętej epidemią. Jednak atmosfera lęku udzieliła się też innym piłkarzom. W Parmie opóźnili rozpoczęcie meczu o ponad godzinę, protestując przeciwko nakazowi gry, a w Pescarze wyszli na murawę w maseczkach higienicznych. W końcu rząd uznał, że sytuacja wymaga najbardziej drastycznego ze środków, i do początku kwietnia zawieszono we Włoszech wszystkie ligowe rozgrywki.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielka smuta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021