Ludzie i style

Telemorale

Spotkania w wirtualu: co założyć i jakie tło dobrać

Kadr z posiedzenia brytyjskiego rządu w trybie telekonferencji ukazał domowe pielesze uczestników. Kadr z posiedzenia brytyjskiego rządu w trybie telekonferencji ukazał domowe pielesze uczestników. Boris Johnson
Narzędzia do rozmów wideo online znamy od dawna, ale odkąd stały się jedyną dostępną formą grupowego kontaktu, odkrywamy je na nowo. A przy okazji także wnętrza naszych domów.
Wirtualne tła do maskowania tego, co rzeczywiście nas otacza, oferują dziś serwisy internetowe i agencje fotograficzne.Shutterstock Wirtualne tła do maskowania tego, co rzeczywiście nas otacza, oferują dziś serwisy internetowe i agencje fotograficzne.

Wypadałoby przyjąć jakąś symboliczną datę przejścia w erę masowych spotkań online. Niezłą wydaje się 31 marca – dzień, w którym brytyjski rząd, z chorym już wtedy Borisem Johnsonem na czele, zwołał posiedzenie w trybie telekonferencji. Kadr ze spotkania, który premier opublikował na Twitterze, był wymowny: część z uczestników łączyła się z domowych pieleszy, ministrowie występowali w strojach mniej formalnych niż zwykle, na tle domowych obrazów lub biblioteczek. Mimo że zrzut ekranu był niewyraźny, błyskawicznej – i złośliwej – analizy doczekały się wnętrza i aparycja uczestników.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Ludzie i style; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Telemorale"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021