Ludzie i style

Najwyższe lodówki na rynku – przegląd rozmiarów i nowoczesnych funkcji

Najwyższe lodówki na rynku – przegląd rozmiarów i nowoczesnych funkcji Najwyższe lodówki na rynku – przegląd rozmiarów i nowoczesnych funkcji mat. pr.
Wśród wielu dostępnych obecnie na rynku nowoczesnych lodówek znaleźć można modele zróżnicowane zarówno pod kątem dostępnych funkcji, jak i parametrów technicznych, a także gabarytów. Tak szeroki wybór rozmaitych urządzeń pozwala na dokładne dopasowanie chłodziarki do własnych oczekiwań i potrzeb swoich oraz wszystkich domowników.

Najwyższe dostępne chłodziarki

Wieloosobowe rodziny nierzadko mają problem ze znalezieniem lodówki o odpowiednich rozmiarach odpowiadających ich potrzebom. W przypadku sześciu, siedmiu czy ośmiu członków rodziny niemal niezbędne jest bowiem posiadanie lodówki o dużych gabarytach, która z powodzeniem pomieści wszystkie niezbędne do przechowywania w niej produkty. Do kuchni o dużym metrażu najczęściej wybierane są szerokie lodówki nierzadko wyposażone w podwójne drzwi. Jeśli natomiast w pomieszczeniu brak jest odpowiedniej przestrzeni na szeroką chłodziarkę, warto wybrać alternatywę w postaci smukłego, lecz wysokiej urządzenia.

Największe, dostępne na rynku lodówki to urządzenia o wysokości niecałych 190 centymetrów, ponad 190 oraz 200 centymetrów. Do najwyższych modeli należą urządzenia mierzące ponad 200 centymetrów. Tak wysokie sprzęty z powodzeniem spełn oczekiwania licznej, nawet szczególnie wymagającej grupy użytkowników. Lodówki o wysokości dwóch metrów wyposażone są w cztery, pięć, a nawet sześć pojemnych półek umieszczonych nad specjalnymi szufladami na warzywa i owoce.

Lodówki MultiSpace przestrzeń i wygoda

Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne lodówki MultiSpace marki Electrolux. Urządzenia te, dzięki swoim szczególnym parametrom, charakteryzują się wyjątkową funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Co wyróżnia chłodziarki MultiSpace? Przede wszystkim każda tego typu lodówka jest o dziesięć centymetrów wyższa niż standardowe chłodziarki do zabudowy, co gwarantuje solidną dawkę dodatkowej przestrzeni do zagospodarowania.

Przestrzeń lodówek MultiSpace może zostać wyposażona w dodatkową półkę, ale umożliwia także wygodne przechowywanie w chłodziarce wysokich naczyń czy garnków z przygotowanymi wcześniej potrawami. Dzięki dodatkowym dziesięciu centymetrom wysokości lodówki MultiSpace umożliwiają także wygodne przechowywanie różnego rodzaju butelek – z mlekiem, wodą, sokiem czy alkoholem w bezpiecznej pozycji pionowej.

Na licznych, pojemnych półkach chłodziarki z powodzeniem przechowywać można zarówno owoce i warzywa, jak i mięso oraz wędliny, a także wszelkiego rodzaju produkty mleczne, desery i gotowe dania.

Urządzenia, które odznaczają się dodatkową przestrzenią, wyposażone są także w dodatkową wysuwaną półkę oraz specjalną wyjmowaną tacę. Mobilne elementy umożliwiają swobodne dostosowanie wnętrza chłodziarki zarówno do własnych potrzeb, jak i gabarytów przechowywanych w niej produktów.

Co jeszcze wyróżnia lodówki MultiSpace?

Szczególne elementy wyposażenia lodówek MultiSpace robią wrażenie nawet na najbardziej wymagających użytkownikach.

Komfort i swobodę użytkowania lodówek MultiSpace dodatkowo w wybranych modelach zwiększa także funkcja CustomFlex, czyli przenośne pojemniki różnej wielkości, które pozwalają dowolnie zaadoptować przestrzeń na drzwiach lodówki do swoich potrzeb. W ten sposób można z łatwością zmienić położenie pojemników w lodówce tak, aby były one optymalnie dopasowane do przechowywanych akurat produktów.

Wysokie lodówki o czym warto wiedzieć?

W przypadku wysokich lodówek o dużej pojemności warto zwrócić szczególną uwagę na istotne parametry techniczne urządzenia, które umożliwią optymalne korzystanie z niego, jak również ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Możliwość oszczędzenia prądu jest szczególnie korzystna zarówno dla naszej planety, jak i domowego budżetu. Tym, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę, jest klasa energetyczna lodówki. Jest to parametr, który informuje o ilości energii zużytej przez urządzenie w ciągu roku jego pracy.

Przydatna w tym wypadku może być również nowoczesna i wyjątkowo praktyczna funkcja alarmu niedomkniętych drzwi, dzięki której urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy za każdym razem, gdy jego drzwi pozostaną otwarte czy uchylone. Szczelne zamykanie urządzenia korzystnie wpływa zarówno na świeżość przechowywanych w nim produktów, jak i na poziom zużywanej przez nie energii elektrycznej.

Aby zagwarantować lodówce optymalną i możliwie efektywną pracę a co za tym idzie, oszczędzenie energii warto także pamiętać o odpowiednim ułożeniu w niej produktów.

MultiSpace z pojemną zamrażarką

Warto pamiętać, że nowoczesne lodówki MultiSpace to nie tylko znacznie większa przestrzeń gwarantująca większą swobodę i wygodę użytkowania, ale także pojemna zamrażarka, stanowiąca praktyczne uzupełnienie funkcjonalnej chłodziarki. Wyposażona w dwie półki i szufladę umożliwia mrożenie, a co za tym idzie jeszcze dłuższe przechowywanie wybranych produktów spożywczych, a także zapobiegnięcie ich niepotrzebnemu marnowaniu i wyrzucaniu.

Lodówka typu MultiSpace wyposażona w innowacyjne funkcje i gadżety to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne, które z powodzeniem spełni oczekiwania użytkowników ceniących sobie połączenie nowoczesności, komfortu i stuprocentowej satysfakcji korzystania z kuchennych sprzętów.

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną