Moje miasto

Ziemia oblegana

Trakt Królewski – nerw stolicy

W stronę placu Zamkowego atmosfera obojętnieje politycznie. W stronę placu Zamkowego atmosfera obojętnieje politycznie. Anna Musiałówna / Polityka
Gdyby w polskim organizmie wytyczyć główną arterię, biegłaby warszawskim Traktem Królewskim. To narodowy deptak. Jeśli ma się coś Polakom do powiedzenia, najlepiej to zrobić tutaj.
Pochody mijają się z kotrpochodami. Piknik różnorodności...Anna Musiałówna/Polityka Pochody mijają się z kotrpochodami. Piknik różnorodności...

Pod Sejmem dominują sprawy paląco bieżące. A ponieważ już ostygły emocje po ignorowanych niepełnosprawnych, chwilowy przestój w kontestowaniu spowodował, iż w całorocznym Miasteczku Wolności drzemią pod brezentem organizatorzy pikiet. Są odpowiedzialni za ciągłość ruchu oporu oraz nagłośnienie. Obywatele dla obywateli dostarczają im kawę i hermetyczne kabanosy, by – jak mówią – mieli siłę prowokować. Niedawno nieznani bandyci wtargnęli do namiotu i wybili dwa zęby przednie Maciejowi Bajkowskiemu, koczującemu od dwóch lat w obronie wartości cywilizacji europejskiej oraz ogólnoludzkiej.

Polityka 27.2018 (3167) z dnia 03.07.2018; Na własne oczy; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Ziemia oblegana"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022