Miasto 15-minutowe wydaje się idealnym pomysłem na miejskie życie. Dlaczego ktoś miałby sądzić, że to krok do wprowadzenia państwa policyjnego i zamach na prawa i wolności obywatelskie?
Zdrowiej dla wszystkich jest, gdy w pracy jest praca, a życie domowe, rodzinne i towarzyskie odbywa się poza nią. Andrzej Nejman wyraźnie o tym zapomniał.
Kijów–Warszawa–Waszyngton. Joe Biden wytyczył oś transatlantyckiej jedności i współpracy na najbliższe lata. I odbył sojuszniczy rytuał, który wzmacnia wiarę w NATO i wskazuje kierunek zmian.
Podsumowujemy kolejne dwa lata w życiu najlepszych w Polsce instytucji wystawienniczych, przeoranych przez politykę i ekonomię. Sam ranking ma zmienioną formę, bardziej odpowiadającą czasom.
W polskich miastach od dawna toczą się batalie o wygląd i funkcje ulic. Opowiada o tym tegoroczna edycja wystawy „Warszawa w budowie” w stołecznym Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Muzeum Warszawy zdecydowało się na podróż w stosunkowo nieodległą przeszłość: lata odzyskiwania demokratycznej wolności. Wystawa „Błysk, mat, kolor” to fotograficzna opowieść o stolicy końca XX w. O czasach dla jednych fascynujących, dla innych traumatycznych. A dla młodych – prawie nieznanych.
PiS-u kryzys najwyraźniej nie dotyka, a Pałac władzy się przyda.
Głównym beneficjentem sojuszu Budapesztu i Warszawy bez wątpienia był dotąd lewarujący się tym aliansem Viktor Orbán. A Polska pozwalała się wykorzystywać premierowi znacznie mniejszego, a zatem – nawet w unijnej, spłaszczającej różnice potencjałów strukturze władzy – znacznie słabszego kraju.
Ulicami stolicy przeszła 25 czerwca Parada Równości, święto osób LGBT+, dumy, otwartości i równości, w tym roku połączone z ukraińskim Kyiv Pride.
Książę Pan Wojewoda skutecznie uruchomił syreni śpiew à la produkcje prawicowych bojówek z lat 30. lub propaganda marca 1968 r. Przypadek czy praktyka polityczna PiS?