Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Lornetka Canona 10x30 IS powiększa tylko 10-krotnie, ale dzięki wspaniałej stabilizacji obrazu nadaje się do obserwacji gwiazd. Lornetka Canona 10x30 IS powiększa tylko 10-krotnie, ale dzięki wspaniałej stabilizacji obrazu nadaje się do obserwacji gwiazd. Materiały promocyjne
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Ten ultrabook Toshiby jest stworzony głównie z myślą o kinomanach, którzy oglądają na swoim komputerze wiele filmów. Jego matryca ma 14,4 cala i rozdzielczość 1792x768 pokseli.Materiały promocyjne Ten ultrabook Toshiby jest stworzony głównie z myślą o kinomanach, którzy oglądają na swoim komputerze wiele filmów. Jego matryca ma 14,4 cala i rozdzielczość 1792x768 pokseli.

Cenna stabilizacja

Nie każdego obserwatora nieba lub ptaków stać na wydatek kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych, a tyle kosztują wysokiej klasy, profesjonalne lornetki uznanych producentów. Tak się jakoś składa, że u obserwatorów dalszej i bliższej przyrody zwykle się nie przelewa i kupując sprzęt muszą szukać kompromisów. Lornetka Canon 10x30 IS jest niegłupim rozwiązaniem. Choć z powiększeniem x10 nie wzruszy może profesjonalnych astronomów, szybko okaże się, że świetnie działający, wyrafinowany system stabilizacji obrazu rekompensuje wspomniany parametr.

Polityka 34.2012 (2871) z dnia 22.08.2012; Nauka ; s. 59
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >