Nauka

Nieprzeciętna Piętnastka

Nagrody Naukowe POLITYKI 2012

Kapituła profesorska pierwszego etapu tegorocznej edycji Nagrody Naukowej Polityki. Kapituła profesorska pierwszego etapu tegorocznej edycji Nagrody Naukowej Polityki. Tadeusz Późniak / Polityka
Pierwszy etap rozstrzygnięć w tegorocznej edycji Nagrody Naukowej Polityki – za nami. Choć nad wyłonieniem ostatecznej piątki laureatów obradować będzie jeszcze Kapituła Społeczna, ogłaszamy już teraz piętnastkę finalistów konkursu. Ponadprzeciętność tych młodych naukowców potwierdzona została przez szczególne, doborowe grono profesorskie.

Nasza akcja stypendialna, już 12-letnia, a po raz drugi przebiegająca w odświeżonej formule, ma wiele cech oryginalnych. Na pewno jest nią założenie, że otwieramy się na cały świat nauki, nie faworyzując ani nie deprecjonując żadnej gałęzi wiedzy, żadnej ścieżki badawczej. A zwłaszcza nastawiamy – by tak rzec – zbiorowy GPS jurorów na wyławianie najbardziej nieoczekiwanych dróg naukowych, gdy tradycyjne dyscypliny zespalają się, przenikają, otwierając nowe perspektywy.

Polityka 37.2012 (2874) z dnia 12.09.2012; Nauka ; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Nieprzeciętna Piętnastka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021