Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Tajwański telefon „One”  firmy HTC ma rewelacyjny 4,7-calowy wyświetlacz i głosniki, które emitują bardzo dobry dźwięk. Od razu spodobał się publiczności. Tajwański telefon „One” firmy HTC ma rewelacyjny 4,7-calowy wyświetlacz i głosniki, które emitują bardzo dobry dźwięk. Od razu spodobał się publiczności. materiały prasowe
Nieczęsto piszemy w tej rubryce o nowych gadżetach mobilnych, a zwłaszcza o telefonach – i nie bez powodu. Przypominałoby to bowiem nieco raportowanie o odkryciach nowych gatunków owadów w dżungli amazońskiej – takie ich mrowie. Czasem jednak robimy wyjątek. Dziś pretekstem jest niedawno zakończony Mobile World Congress w Barcelonie, tradycyjnie gromadzący znaczące firmy branży urządzeń mobilnych. Kilka z pokazanych tam urządzeń zgodnie uznano za wyjątkowo interesujące.
Xperia Tablet Z - ponoć najlżejszy (500 g) i najcieńszy (6,9 mm) tablet na rynku.materiały prasowe Xperia Tablet Z - ponoć najlżejszy (500 g) i najcieńszy (6,9 mm) tablet na rynku.

Z Tajwanu

Tajwański producent HTC, który już od pewnego czasu śmiało walczy o – by znowu użyć amazońskiej metafory – lepszą pozycję w łańcuchu pokarmowym, pokazał nowy telefon o nazwie One. Chociaż nie wieszczy on żadnej rewolucji, zachwycił recenzentów. Wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz sprawia wrażenie ponadprzeciętnie solidnego i eleganckiego zarazem telefonu, a to dlatego, że jego konstrukcja wykorzystuje zamkniętą, zaprojektowaną od podstaw aluminiową ramę. Zintegrowano z nią dwa całkiem spore głośniki, dające zaskakująco dobry, stereofoniczny dźwięk. Ekran zresztą też nie pozostawia nic do życzenia – 468 pikseli na cal robi swoje. Całość obsługuje czterordzeniowy, wyprodukowany ostatnio przez Qualcomm procesor Snapdragon 600 o taktowaniu 1,7 GHz. Pamięć hojnie załączona – do wyboru 32 lub 62 GB. Nie ma jeszcze pewności co do parametrów kamery, ale pierwsze fotografie świadczą, że jest ona nie gorsza – a wydaje się, że nawet lepsza – niż chociażby ta z iPhone’a 5. Producent twierdzi, że nowa matryca i procesor obrazu gwarantują czułość trzykrotnie większą niż w produktach konkurencji. Całości dopełnia nowy interfejs graficzny BlinkFeed, oparty na systemie operacyjnym Android Jelly Bean. Wysoce personalizowalny strumień powiadomień i newsów przypomina niekończącą się mozaikę – i wydaje się funkcjonalny. O szczegółach dowiemy się już wkrótce. HTC One właśnie trafia do sprzedaży.

 

Z Japonii

Nie tylko iPadami świat tabletów stoi – ale tak się jakoś składa, że mało kto (lub co) potrafi stawić im czoła.

Polityka 11.2013 (2899) z dnia 12.03.2013; Nauka; s. 67
Reklama