Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

PlayStation 4 - na rynku pojawi się za kilka miesięcy. PlayStation 4 - na rynku pojawi się za kilka miesięcy. materiały prasowe
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Lumix GF6 Panasonica, to nowoczesny kompakt niewymagający wielkiego doświadczenia.materiały prasowe Lumix GF6 Panasonica, to nowoczesny kompakt niewymagający wielkiego doświadczenia.

Wielofunkcyjność

Wspominaliśmy już w TechnoEchu o Xbox One, czyli konsoli Microsoftu, nie sposób więc choćby w paru słowach nie opisać PlayStation 4, jej bezpośredniej konkurentki ze stajni Sony. Urządzenie pojawi się w sprzedaży 29 listopada, ale jego zapowiedź już spowodowała ogromne zamieszanie na rynku. Po pierwsze, kosztując około 400 euro, ma być tańsza niż Xbox One. Po drugie, można na niej grać, nie będąc podłączonym bezpośrednio do Internetu. Po trzecie, nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się nie tylko nowymi, ale i używanymi grami. Po czwarte, w pakiecie dorzucono co najmniej kilka bezpłatnych funkcji (np. moduł czatu) oraz gier. Sony doskonale wyczuło oczekiwania przyszłych nabywców, czego efektem ubocznym była, między innymi, szybka i gwałtowna zmiana strategii Microsoftu (choć poprzedzona raczej aroganckimi komentarzami). We wnętrzu PlayStation 4 zamknięto wysokiej mocy procesory, 8 GB szybkiej pamięci, system wyposażono w moduł rozpoznawania twarzy i pozycji gracza. Co istotne – architektura hardware’u oparta jest na komponentach podobnych do tych znanych ze zwykłych pecetów, co bardzo ucieszyło deweloperów przyszłych gier. Będzie się działo.

 

Wyrafinowanie

Jeśli szukają państwo aparatu kompaktowego, niewymagającego wielkiego doświadczenia, porządnego – ale zarazem pozwalającego na kreatywne inicjatywy, to Panasonic Lumix GF6 będzie dobrym wyborem. Jest on ewolucyjnym udoskonaleniem poprzedniego przedstawiciela standardu micro four-thirds, także udanego modelu dla średnio zaawansowanych użytkowników. Standard ten ma to do siebie, że pod względem jakości fotografii dzielnie konkuruje z lustrzankami – a na pewno wygrywa gabarytami, wagą i dostępnością porządnych wymiennych obiektywów.

Polityka 36.2013 (2923) z dnia 03.09.2013; Nauka; s. 63
Reklama