Nauka

Szympans patriota

Nowa książka Marcina Ryszkiewicza

materiały prasowe
Po co nam patriotyzm, dlaczego umiemy mówić, a małpy nie, i skąd się wzięły linie papilarne? To tylko niektóre z pytań, jakie padają w najnowszej książce Marcina Ryszkiewicza.

Książka „Okruchy ewolucji” zaczyna się prowokująco. „Skąd się bierze patriotyzm?” – pyta Marcin Ryszkiewicz w tytule I rozdziału i zaraz dodaje: „Dlaczego ludzie uważają często swój kraj za lepszy od innych, choć przecież tylko przypadek sprawił, że się w nim urodzili? Najprostsza odpowiedź jest taka, że wynika to nie z logiki, ale z ewolucji, a ta kieruje się własną logiką, która z naszą nie ma wiele wspólnego”.

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Nauka ; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Szympans patriota"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007