Nauka

Szympans patriota

Nowa książka Marcina Ryszkiewicza

materiały prasowe
Po co nam patriotyzm, dlaczego umiemy mówić, a małpy nie, i skąd się wzięły linie papilarne? To tylko niektóre z pytań, jakie padają w najnowszej książce Marcina Ryszkiewicza.

Książka „Okruchy ewolucji” zaczyna się prowokująco. „Skąd się bierze patriotyzm?” – pyta Marcin Ryszkiewicz w tytule I rozdziału i zaraz dodaje: „Dlaczego ludzie uważają często swój kraj za lepszy od innych, choć przecież tylko przypadek sprawił, że się w nim urodzili? Najprostsza odpowiedź jest taka, że wynika to nie z logiki, ale z ewolucji, a ta kieruje się własną logiką, która z naszą nie ma wiele wspólnego”.

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Nauka ; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Szympans patriota"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021