„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Czas na zegarek

Czy swoim nowym produktem, Apple Watch, firma Apple eliminuje dotychczasowe usiłowania stworzenia inteligentnego zegarka, podejmowane przez konkurencję? Czy swoim nowym produktem, Apple Watch, firma Apple eliminuje dotychczasowe usiłowania stworzenia inteligentnego zegarka, podejmowane przez konkurencję? Justin Sullivan / Getty Images
Stało się. Apple wynalazł zegarek na rękę. Oczywiście, nie zgodzi się z tym żaden z czytelników, którzy przekroczyli już czterdziestkę. Dla nich zegarek na rękę wyznaczał kolejne etapy dojrzałości. Był symbolem zegarmistrzowskiej ciągłości, inżynieryjnej ewolucji z korzeniami jeszcze w wiekach ciemnych. Jednak dla większości młodszych czytelników był to podobno, co sugerują badania, zbędny nadmiar, bo zegarek mają w telefonie, a telefon przyklejony do dłoni.

Apple wynalazł zegarek potrójnie. Po pierwsze, wyeliminował wszelkie dotychczasowe usiłowania stworzenia inteligentnego zegarka, podejmowane przez konkurencję. Po drugie, uświadomił potencjalnym użytkownikom rację bytu podobnego wynalazku. Po trzecie, zaproponował niespotykany dotąd, dalece bardziej intymny sposób interakcji z elektroniką użytkową. Naturalnie malkontenci będą mówić o braku wizji i przeciągającej się nieobecności Steve’a Jobsa. Sceptycy powiedzą, że nie ma w propozycji Apple niczego poza chęcią wyciosania niszy w rynku zegarkowym, ocenianym na 60 mld dol.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Nauka ; s. 69
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021