Nauka

iPone 6 Plus, kolejne wcielenie iOS, aplikacja SwiftKey

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Nowy telefon Apple w dwóch rozmiarach – bardzo dużym i bardzo małym. Trwa dyskusja o tym, czy telefony wyginają się od noszenia w kieszeni czy torebce. Nowy telefon Apple w dwóch rozmiarach – bardzo dużym i bardzo małym. Trwa dyskusja o tym, czy telefony wyginają się od noszenia w kieszeni czy torebce. materiały prasowe
Zgodnie z obietnicą dziś uwagę kierujemy na najnowsze modele iPhone’a – ale nie tylko.
Ósme wcielenie systemu operacyjnego iOS.materiały prasowe Ósme wcielenie systemu operacyjnego iOS.

Duże i giętkie

Nowy telefon Apple przychodzi w dwóch rozmiarach – dużym (iPhone 6) i bardzo dużym (iPhone 6 Plus). I to z całą pewnością jest jego zasadnicza cecha. Wariant mniejszy – z ekranem o przekątnej 4,7 cala – mieści się w kieszeni, ten większy – paletka o przekątnej 5,5 cala – mieści się już tylko w torebce, a obsługiwać go trzeba oburęcznie. Oba są też cienkie (6,9 lub 7,1 mm), ale nie tak cienkie, jak chcieliby jego twórcy, którzy podczas ostatniej prezentacji, pragnąc wywrzeć na publiczności wrażenie, uciekli się do znanego od zarania fotografii tricku z oświetleniem. Po co? Nowe iPhone’y są też obłe i gładkie, co jednych raduje, a tych, którzy przez pół roku będą je obsługiwać dłońmi zgrabiałymi z zimna, raczej tylko niepokoi. A także – co kilka dni po premierze odkryli pierwsi użytkownicy – podejrzanie giętkie (guglajcie hasło „bendgate”). Z całą pewnością nowy procesor hula jednak jak należy, wprawiając aplikacje w niezakłócony ruch, a nowy aparat fotograficzny, zwłaszcza ten ze stabilizacją optyczną, który znajdziemy w modelu iPhone Plus, wyznacza najwyższy standard w branży. Chętnie powiedzielibyśmy Państwu więcej o nowym telefonie Apple, ale nie bardzo umiemy. Musimy się opierać na opiniach zaprzyjaźnionych recenzentów zza wielkiej wody. Firma z Cupertino wykazuje raczej umiarkowane zainteresowanie gronem polskich recenzentów, jakby zakładając, że legenda marki i tak robi swoje.

Polityka 44.2014 (2982) z dnia 28.10.2014; Nauka ; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "iPone 6 Plus, kolejne wcielenie iOS, aplikacja SwiftKey"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021